‘FAMOUS CUP’ Yelken Yarışları 21 Tekne İle Start Aldı…
Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü (BAYK) ve Milta Bodrum Marina tarafından VODAFONE RED ve HTC’nin katkıları ile MARINA YACHT CLUB ‘ın düzenlediği Famous Cup yelken yarışlarının yedincisi ve ilk ayağı 23 Haziran tarihinde Bodrum’da gerçekleşti.
Her sene yeni bir heyecan ve farklı isimlerle gerçekleşen “ Famous Cup”ta bu sene; Esra ve Kaya Akkaya, Yeliz Öney, Fatih Erkoç ,Elif Ece Uzun, “Suskunlar” dizisi oyuncularından Sarp Akkaya ve Güven Murat Akpınar, “ Behzat Ç” dizisi ekibinden senaristi ve yazarı Ercan Mehmet Erdem, Emrah Serbes ,“Behzat Ç” oyuncularından Berk Üzerek, Berkan Sal ve ayrıca Bade İşçil, Pascal, Zeynep Beşerler, Fırat Çelik, Engin Altan Düzyatan, Özge Özpirinçci, Nejat İşler, Mehmet Aslantuğ, Didem Erol, Serenay Sarıkaya, Ayten Soykök, Rıza Kocaoğlu, Beril Kayar ,Erkan Can, Zafer Algöz, Dilara Gönder,Ozan Güven gibi ünlü isimler yarışçılarla birlikte rüzgara karşı yelken açtılar.
Yarışın ilk gününde Bodrum Kalesi açıklarından saat 12:30’da start alan tekneler,8-9 knot güney batıdan esen rüzgar ile 17 millik Bodrum – Karaada – Tavşan Burnu – Kıstak Adası – Tavşan Burnu – Bodrum offshore rotada yarıştılar…
Yarışın ikinci gününde ise tekneler yine Bodrum Kalesi açıklarından 12:30’da start alacak olup, 17 millik Bodrum – Çelebi Adası – Karaada – Tavşan Burnu – Bodrum offshore rotada yarışı tamamlayacaklar.
24 Haziran Pazar akşamı Metin Uca’nın sunumunu yapacağı ödül töreninde yarışmacılar ödüllerini sanat, spor, basın ve siyaset camiasının en önde gelen isimlerinden aldıktan sonra katılımcılar ödül töreninin ardından Fatih Erkoç & Zafer Çebi Orkestrasının gönülleri fetheden şarkıları ve enfes müzik ziyafeti ile yarışın yorgunluğunu atacaklar.
FAMOUS CUP GENEL SONUÇLARI:
1.SAFINAZ-DENİZ ÖNGÖREN
2.İZMİR YELKEN AKADEMİSİ-KAAN ÖZGÖNENÇ
3.EGE PEN-UKA UKA
FAMOUS CUP GRUP SONUÇLARI:
IRC 1:
1.EGE PEN-UKA UKA-TARGAN HAZARHUN
2.LIMITLESS-BURÇİN HAZARHUN
3.UZMA –KAYA ÖNOL
IRC 2:
1.İZMİR YELKEN AKADEMİSİ-KAAN ÖZGÖNENÇ
2.X-MACHINE-ŞENKAR ÖZTÜZÜN
3.MATADOR-CÜNEYT BÜYÜKUÇAK
IRC 3:
1.SAFINAZ-DENİZÖNGÖREN
2.CADI-ALP DOĞUOĞLU
3.SKY MARINE-MELTEM
IRC 4:
1.BONA DEA –YAKUP İCGÖREN
2.3 T-TOLGA TÜFEK
3.FORTUNA-BARKIN PALAOĞLU
FAMOUS CUP KATILIMCILAR VE ÜNLÜLER:
ENGİN ALTAN DÜZYATAN | İZMİR YELKEN AKADEMİSİ |
ÖZGE ÖZPİRİNÇİ | BONA DEA |
SERENAY SARIKAYA | FLYING BOX |
PASCAL NOUMA | LIMITLESS |
FIRAT ÇELİK | SAFINAZ |
ERKAN CAN | CADI |
ULUÇ BAYRAKTAR | AURORA |
OZAN GÜVEN | ARYA |
ZEYNEP BEŞERLER | X-MACHINE |
DİDEM EROL | UKA UKA |
BADE İŞÇİL | MATADOR |
NEJAT İŞLER | X-MACHINE |
RIZA KOCAOĞLU | DIRTY DIANA |
MEHMET ASLANTUĞ | X-MACHINE |
ELİF ECE UZUN | 3 T |
BERK ÜZEREK | IRAZ 1 |
YELİZ ÖNEY | SİNGLESTAR |
SARP AKKAYA | UZMA |
GÜVEN MURAT AKPINAR | BETA 4 |
ERCAN MEHMET ERDEM | FORTUNA |
BERKAN SAL | BARBAROSSA |
BERİL KAYAR | DIRTY DIANA |
ZAFER ALGÖZ | WIZARD |
UMUT KURT | BONA DEA |