HaberlerManşetTekne Dünyası

Wally, Ferretti Group bünyesine katıldı!

Çarpıcı tasarımlarıyla yat dünyasında ikonik bir marka olarak yer edinen Wally‘nin, dünyanın en büyük ve köklü motor yat imalatçılarından Ferretti Group‘a katılması için bir anlaşma imzalandı. Ferretti bundan böyle, “İtalyan denizcilik endüstrisinin en geniş ve en yenilikçi marka yelpazesine sahip grup” olarak tanımlanabilir. Haberi, boot Düsseldorf 2019 açılışında paylaşan Ferretti Group, 2019-2022 yılları arasında 84 milyon Euro’nun üzerinde yatırım yapmayı planlıyor.

Ferretti, marka geliştirme, yeni yapımların tasarım ve hayata geçişini destekleme amacıyla ilk iki yılda 70 milyon € yatırım yapacağını duyurdu. Yeni Wally modelleri Ferretti Group tersanelerinde, özellikle Wally’nin en büyük yatlarının yapılacağı Ancona’da inşa edilecek.

“The 48 Wallytender”, yeni ortaklığın ortaya çıkacağı ilk yeni proje olacak ve yine boot Düsseldorf’ta prömiyeri yapılacak. Ferretti Group CEO’su Alberto Galassi; Cannes Yachting Festival 2019’da da lansmanı gerçekleşecek, olağanüstü beklenti yaratan projenin, yöntem, vizyon ve yaratıcılıkla yatçılık dünyasının zirvesine ulaşacağını belirtiyor. “Bir yat tutkunu olarak; Luca Bassani ile özel işbirliğinden doğacak olan tekneleri keşfetmeyi dört gözle bekliyorum. Bu işbirliği ile inovasyon ve estetik avangardın sınırlarının yeni bir aşamaya taşınacağını öngörmek zor olmayacaktır” şeklinde açıklamada bulunan Bassani, sözlerini şu şekilde noktalıyor:

“Günümüzde pazar, yeni ürünler ve yeni alanlar geliştirmek için önemli yatırımlar gerektirmektedir. Ferretti Group, Wally’yi destekleyebilecek hacimde, endüstriyel, organizasyonel ve ticari ayrıcalıklara sahiptir. Ben, kişisel olarak da Wally’nin DNA’sının sürekliliğini sağlamak için tasarım ve geliştirme etkinliklerime, özel bir temelde devam edeceğim. Yıllar geçtikçe verilecek emeklerle markayı inşa etme çabası sürecek. Wally için bundan daha iyisini dileyemezdim”.

Görsel ve haber: https://www.superyachttimes.com/yacht-news/wally-joins-the-ferretti-group‘tan alınmıştır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı