ExtremeManşetVideoYarışlar

Kleopatra Havuzunda Wakeskate Şov

Su kaykayı olarak bilinen “wakeskate” disiplininin önde gelen sporcularından Amerikalı Brian Grubb, bu sporda dünya çapında tanınmasını sağlayan hünerlerini sergilemek için Türkiye’deydi. Denizli’de Hierapolis antik kentinde Kleopatra havuzunda gerçekleşen bu eşsiz aksiyonu izlemek için hemen aşağıdaki videoya tıklayın!

Su üzerinde kaykay olarak tarif edilebilecek wakeskate, Red Bull sporcusu Brian Grubb için bir yaşam tarzı. Dünyayı dolaşarak en alışılmadık noktalarda sporunu icra eden Grubb’ın önceki durakları arasında Filipinler’deki pirinç tarlaları ve Bosna Hersek’in karlı dağları da var. Brian Grubb yeni durağı olarak seçtiği Hierapolis antik kentine ise arkadaşı Marcel Tilwitz ile birlikte geldi. Bu tarihi noktada ortaya eşsiz görüntüler çıktı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen projede Kleopatra havuzu iki sporcunun performansı için özel olarak hazırlandı. Havuza sporcuların kayabilmesi için özel yapay bir engel kuruldu.

Brian Grubb, Kleopatra havuzunda wakeskate yapmanın önceki deneyimlerinden farklı olduğunu anlatıyor. “Denizli’deki antik kent ve havuz, bu sporu yapmak için çok özel bir yerdi. Daha önce yaptıklarımızdan çok farklıydı. Kleopatra havuzunda çok sığ bir su var. Zeminde ise sütun kalıntıları ve kayalar var. Onların üstüne düşmemek ve onlara zarar vermemek için büyük çaba sarf ettik. Tarihi değeri olan ve bu kadar güzel bir mekanda wakeskate yapmak mükemmel bir deneyimdi.”

Kaynak: Redbull

farklı-bir-deneyimdi-diyor-grubb

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı