ManşetYarışlarYelken Sporları

“The Bodrum Cup”un ikinci günü dostluğa yelken açıldı

28. The Bodrum Cup Uluslararası Deniz Festivali ve Regatta’nın ikinci günü yelkenler, bu kez de Gümüşlük ve komşu ülke Yunanistan’ın Leros adası arasında gerçekleşen TAV Passport etabıyla dostluğa açıldı.

28. The Bodrum Cup’ta yarış heyecanı devam ediyor. The Bodrum Cup’a bugüne kadar gönülden destek vermiş ve hizmet etmiş Ömer Aras, Uğur Boran, Mehmet Oğuz, Alican Acar ve Erdoğan Yavaş anısına düzenlenen ilk gün yarışları, Bodrum Belediyesi İz Bırakanlar Bodrum – Gümüşlük Etabında dereceye girenler belirlendi ve ilk gün sonuçları www.thebodrumcup.com web sitesinden açıklandı.

Etabın ardından Gümüşlük Limanı’nda, 10 teknenin katıldığı “Mavi Yolculuk Mutfağı” Yemek Yarışmasının jüri tarafından elemeleri yapıldı. Levrek balığı kullanmak şartıyla hazırlanmış yemekleri tadan jüri üyeleri, elemeler sonunda Alice teknesi ekibini birinci seçti. Yemek yarışmasında ikinci Grandi, üçüncü Kinidos, dördüncü Zeus ve beşinci ise Swan teknesi ekibi oldu.

Akşam saatlerinde, Off Gümüşlük Club’a geçen yelkenciler, günün stresini ise ünlü şarkıcı Fatma Turgut’un konseriyle attı..

Yarışların ikinci günü yelkenliler, TAV Passport Gümüşlük – Leros Etabına çıktı. Sabah saat 10.00’da Gümüşlük açıklarından start alan tekneler,10 – 13 knotesen yeterli rüzgarda yelkenlerini açtı. Kıyasıya mücadeleye sahne olan yarışlar sonunda etabı tamamlayan yelkenliler, Leros Limanı’na yanaştı. Leros Halkı, 28.The Bodrum Cup’a katılan tekneleri halk oyunları gösterileri ile coşkulu bir şekilde karşıladı.

leros1 leros2 the-bodrum-cup-tav-passport-etabi-2 the-bodrum-cup-tav-passport-etabi-3

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı