DenizcilikEtkinliklerHaberler

Azuree Yeni Bir Dünyanın Kapılarını Aralıyor

Türkiye’nin yelkenli dünyasındaki temsilcisi Azuree kazandığı başarılar ve sektöre getirdiği yeniliklerle global bir marka olma yolunda ilerliyor. Yelkenseverlerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan Azuree Serisi’nin dışında, yelkenli okulları ile gerçekleştirilen işbirliktelikleri, Azuree sahiplerini bir araya getirmek amacıyla kurulan Azuree 40 Birliği gibi çalışmalarla da teknenin ötesinde bir yaşam tarzı vaat ediyor.

Azuree sahip olduğu teknik özellikleri, çekici tasarımı ve pratik çözümler sunan detaylarıyla yelkenli dünyasında kısa sürede kendine yer edindi. Lanse edildiği 2010’dan bu yana uluslararası platformlarda layık görüldüğü ödüller, sayısı her geçen yıl artan yurtdışı satış temsilcilikleri ve yelkencilerin gösterdiği ilgi markanın, global marka olma hedefi doğrultusunda ilerlediğinin en büyük göstergesi. Müşteri talep ve ihtiyaçlarına uygun çözümler üretme vizyonuna sahip olan Azuree bu doğrultuda planladığı yeni hedef ve projelerini İstanbul Boat Show’un açılış günü düzenlediği basın toplantısında paylaştı.

 

İpek Kıraç

Sirena Marine Yönetim Kurulu Üyesi İpek Kıraç’ın evsahipliğinde gerçekleşen basın toplantısında Azuree’nin yelkenli dünyasının farklı aktörleri ile gerçekleştirdiği çalışmalarla sadece tekne üreticisi olarak değil bu dünyanın önemli paydaşlarından biri olarak kendini konumlandırmak istediği mesajı verildi. 2012 proje ve hedeflerini anlatan Azuree Satış ve Pazarlama Müdürü Deniz Özçakır; “Bu yıl daha fazla ülkede, daha fazla yelkenciye ulaşmayı hedefliyoruz. İtalya, İspanya, Yunanistan ve Avustralya’dan sonra satış ağımızı 2012’de Almanya, İngiltere ve Fransa ile genişletmek üzere çalışmalara başladık. Teknelerini daha çok gezi amaçlı kullanmak isteyenler için Azuree 40 Voyage Paketi’ni yarattık. Yelkencilik bir yaşam şekli dolayısıyla bu dünyada var olabilmek için ürünün dışında bir yaşam tarzı da sunmanız gerekiyor. Stratejik partnerlerimiz ve yeni projelerimizle Azuree Dünyası’na ilk adımı atıyoruz” şeklinde konuştu.

Deniz Özçakır

Azuree 40 sahipleri Azure 40 Birliği’nde buluşuyor
Azuree 40 sahiplerinin öncülüğünde kurulan Azuree 40 Birliği, cruise kadar performansı da seven Azuree sahiplerini bir araya getirmeyi hedefliyor. Tüm Azuree sahiplerinin doğal üye olarak kabul edildiği birlik, üyelerin yarışlara çeşitli kolaylık ve ayrıcalıklarla katılabilmelerini, yarışlarda Azuree klasmanına dahil olarak yarışabilmelerini sağlıyor. Kendisi de Azuree 40 sahibi olan Kerem Alptemuçin’in başkanlığında çalışmalarına başlayan Azuree 40 Birliği, İstanbul Yelken Kulübü ve Türkiye Açık Deniz Yarış Kulübü’nün bu yıl içinde düzenleyeceği 8 yarışa katılmak için hazırlanıyor. Azuree 40 Birliği’ne fuar boyunca Azuree stand’ından fuar sonrasında ise internet sitesinden ulaşmak mümkün.

Gezi keyfini dolu dolu yaşamak isteyenlere Azuree 40 Voyage
Tüyap İstanbul Boat Show sırasında ilk kez tanıtılacak Azuree 40 Voyage Paketi teknik özellikleri ve tasarımıyla, teknelerini performanstan çok gezi amaçlı kullanmak isteyenlere yeni bir çözüm sunuyor. Azuree 40 ve 33 gibi Ceccarelli ve Sirena Marine tasarım ekibi tarafından tarafından tasarlanan Azuree 40 Voyage’ın öne çıkan özelliği rollbar’ı. Azuree 40 Voyage’da ana yelken arabası kokpit yerine rollbar’a taşınıyor. Ayrıca, rollbar sayesinde serpinti körüğü ve güneş tentesi de daha kolay kullanılabilir ve daha dayanıklı hale geliyor. Rollbar kokpitin daha fazla ışıklandırılmasını da mümkün kılıyor. Azuree 40 Voyage rollbar ve içten sarma ana yelken direği gibi Azuree 40’tan farklı özellikleri ve tasarımıyla gezi teknesi isteyenlere hitap ediyor.

Şubat 2010’dan itibaren kendi tesislerinde ürettiği ve alanındaki ilk Türk markası olan Azuree ile bir yılda sayısız başarılara imza atan Sirena Marine Denizcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kıraça Holding’in, dünyaca ünlü motoryat üreticisi İtalyan Azimut-Benetti Grubu ile, 2006 yılı Kasım ayında yapmış olduğu anlaşma neticesinde Azimut motoryatlarının imalatını gerçekleştirmek üzere kurulmuştur. Sirena Marine, Azimut 40S ve Azimut 40F motoryatlarının kompozit parçalarından, mobilyasına, döşemelerinden, paslanmaz çelik aksamına kadar bu motoryatların tamamını kendi tesislerinde üretmektedir. Azimut-Benetti Grubu’nun Türkiye’deki tek distribütörü ve İtalya dışında dünyadai ilk üreticisi olarak hizmet vermektedir. Sirena Marine, Türkiye’deki 6 hizmet noktasıyla kendi alanındaki en yaygın satış ve satış sonrası ağına sahiptir.

İpek – İnan Kıraç
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı