Etkinlikler

Türk Loydu, Denizcilik Sektörünün Eğitim Merkezi Olma Yolunda İlerliyor

Kurulduğu 1962 yılından bu yana Türkiye’de denizcilik ve endüstri sektörlerinin gelişimi için öncülük etmeyi kendisine misyon edinmiş Türk Loydu; uluslararası ve sektöre özgü kurallara tabi olan sektörlerimizin ihtiyaçlarını dikkate alarak; hem teknik hem de kurumsal gelişime yönelik eğitimler düzenliyor.

Türk Loydu son dönemde düzenlediği -sektörde ilk olma özelliği taşıyan- “Yük Güvenliği”, “Fumigasyon Operasyonları”, “CTU Code”, “Gemi ve Deniz Yapılarında Yorulma” gibi denizcilik sektörünün farklı alanlardaki ihtiyaçlarına yönelik eğitimlerle de sektörden yoğun ilgi görüyor. Türk denizcilik sektörünün ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayacak şekilde konusunda deneyimli eğitmenler tarafından sağlanan bu eğitimler; Türk Loydu’nu denizcilik sektörünün en çok tercih edilen eğitim kuruluşu haline getiriyor.

Türk Loydu; Kasım ayında denizcilik sektörümüzün talepleri doğrultusunda aşağıdaki eğitimleri düzenliyor:

24-25 Kasım 2016 tarihlerinde, “TMSA Requirements: A Detailed Analysis”: 2 günlük “TMSA Eğitimi” tanker işletmecisi firmaların gemi personeli dahil, ticari ve teknik personeli için planlanmıştır. Eğitimin amacı; tanker işletmecileri için bir endustri standardı olan; TMSA gerekliliklerinin detaylı olarak incelenerek, bu kapsamda petrol şirketleri tarafından yapılan denetimlere hazırlık sağlamaktır. Eğitim süresince OCIMF “Best Practice” kılavuzları da dahil olmak üzere, tüm ilgili zorunluluklar işlenecektir.

28-29-30 Kasım 2016 tarihlerinde “Draft Sörvey Hesabı”: 3 günlük “Draft Sörvey Hesabı Eğitimi”yük miktarının doğru olarak tespit edilmesi için kritik önem taşıyan draft sörveyi ve hesaplamasının tüm katılımcılar tarafından örnekler ile detaylı olarak anlaşılması ve yapılabilmesi amacıyla planlanmıştır. Draft sörvey süreci ile ilgili olan gemi personelinin, işletmecilerin, acentaların, liman çalışanlarının, yük sahiplerinin ve gözetim firmalarının çalışanlarının ve yöneticilerinin detaylı bilgiye sahip olması için amaçlanmaktadır.

Eğitime ilişkin detaylı bilgi; 0 216 581 37 12 numaralı telefondan, www.turkloydu.org web sitesi üzerinden veya egitim@turkloydu.org e-posta adresi üzeriden alınabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı