http://sailrocket.com/

Yelken ile Dünya Hız Rekoru Denemeleri

http://sailrocket.com/

Amerikan uçurtma sörfçüsü Rob Douglas tarafından dünya yelken hız rekorunu kırma amacı tasarlanan ve sadece sürate odaklanan tasarım, 500 metre mesafede (1,640 ft) 55,65 knot (64 mph/103 km / h) hıza ulaştı. Walvis Bay, Namibya’da gerçekleştirilen denemelerde boy gösteren bu olağanüstü tasarım tekneyi marinalarda görmek olası bir şey gibi görünmüyor.

http://sailrocket.com/

Teknenin direncini azaltmak ve yüksek hızda stabilitesini artırmak için doğrudan rüzgarın yönüne 20 derece açılı yerleştirilen yelken ile, – 74 cm eşdeğer aerodinamik değere sahip 12.2 m (40 ft) uzunluğunda bir gövde tasarlanmış. 22 m2 ve yelken ile tekneyi daha verimli ve istikrarlı bir hale getirmek için çalışılmış.

http://sailrocket.com/

Namibya kıyılarında en iyi rüzgarların olduğu Eylül ile Aralık aylarında, VSR2 ekibi Dünya Yelken Hız Rekoru Konseyi (WSSRC) gözetiminde dünya rekoru kırmak amacıyla denemelerini sürdürüyor. Gelişmeleri Vestas Sailrocket sitesinden takip edebilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

Silent 55: Güneş enerjisi lüks ile birleşirse…

“Ardınızda bıraktığınız karbon ayak iziniz değil; denizden taşıdığınız kumlar olsun” Güneş enerjisi ile çalışan araçların …