Phelps’den dönüş sinyali

Olimpiyat Oyunları’nda aldığı 19 madalya ile olimpiyat tarihinin en çok madalya alan sporcusu olan Michael Phelps Rio 2016 için dönüş sinyalleri verdi.

1135657-17877393-640-360

ABD Anti-Doping Ajansı, ‘Phelps yılın üçüncü çeyreğinde yani 30 Eylül tarihinde sona eren dönemde doping testleri yapılan sporcular arasında olduğunu söyledi ve onun iki kez test edildiğini açıkladı.’

Bu açıklamalar üzerine onun uzun süredir antrenör ve yakın arkadaşı olan, Bob Bowman, ‘Phelps aslında ikinci çeyrek sonunda doping programına yeniden girdi’ dedi; ama bu test değildi ve bu nedenle bu USADA raporda yer almadı’ diye konuştu.

Bob Bowman, Phelps için ‘Mart ayında tekrar rekabete uygun olacaktır, bunu yapacak güce sahip olduğunu düşünüyorum ve biz onun sporunu geliştirmeye çalışıyoruz nereye gideceğini hep beraber göreceğiz’ diye konuştu.

Phelps’in para için bir dönüş yapamayacağını belirten Bowman, Phelps’in çok çalıştığını sözlerine ekledi. Phelps ise ‘Ben hala heyecanlıyım ve bazı şeyler beni motive ediyor. Ancak 20 yıldır yüzüyorum ve bazı faktörlerde beni zorluyor’ diye konuştu.

tr.eurosport.com

http://tr.eurosport.com/yuzme/phelpsden-donus-sinyali_sto4011637/story.shtml

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

Türk Takımı yelkende dünya şampiyonu!

Avustralya’da düzenlenen Dünya Dragon Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden “Provezza Dragon” şampiyon oldu. Toplam 10 ülkeden …