Çarşamba , Aralık 11 2019

Arkas Milta Marina Cup Muhteşem Bir Ödül Töreni İle Son Buldu

Uluslararası taşımacılık ve denizcilik sektörünün öncü kuruluşlarından Arkas Holding, Marinacılık sektörünün lideri konumundaki Milta Bodrum Marina’nın güçlerini ve deniz tutkularını bir araya getirerek organize ettiği Arkas Milta Marina Cup 30 Ağustos- 1 Eylül tarihlerinde gerçekleşti.

29 Ağustos gecesi Bodrum Marina Yacht Club’te gerçekleşen açılış kokteylinin ardından, yarış 30 Ağustos’ta 26 tekne ve 250’ye yakın yarışçının katılımı ile start aldı. Bodrum açıklarında kurulan hattan start alan ekipler, Bodrum Kos etabında birinci günü tamamladılar. İlk gün 17 millik rotada 20-22 knot rüzgarla mücadele eden ekipler Kos Marina’nın kendileri için hazırladığı “Hoşgeldiniz” partisine katılarak günün yorgunluğunu attılar.

SAN_8537_1

Yarışın ikinci gününde Kargı adası önünde hazırlanan hatta buluşan yarışçılar, start düdüğü ile Çelebi adasına yöneldiler. Çelebi adasını sancaktan dönerek Karaadayı iskelede bırakarak Bodrum limanı açıklarında kurulan finish hattına yönelen tekneler, yaklaşık 23 mil süren bu uzun coğrafi rotayı 20-22 knot rüzgarla bitirdiler.

ARKAS MİLTA MARİNA CUP’ın son gününde 15 knot rüzgarda hazırlanan şamandıra etabında yarışçılar son mücadelelerini verdiler.

Milta Bodrum Marina lift alanında hazırlanan görkemli kapanış ve ödül gecesinde yarışçılara kupaları verildi.IRC 1 Sınıfı birincisi FLYING BOX LEMON-ARKAS, IRC 2 Birincisi ANYWAY, Irc 3 Birincisi EXIT,Irc 4 birincisi DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSTESİ KALKIŞ, Destek sınıfı birincisi ASAHI-UWE SCHULZ tekneleri oldu.

Ödül töreninden sonra Jack Harbour ve Almira Car Rental Services tarafından yapılan çekiliş ile yelkencilere birbirinden güzel hediyeler verildi.

Gecede yarışçılar İzmir Express Orkestrası’nın muhteşem müzikleri ile yarışın yorgunluğunu doyasıya eğlenerek geçirdiler.

_ARK2595-(Custom)

ARKAS MİLTA MARİNA CUP SONUÇLAR
IRC 1:
1.FLYING BOX-ARKAS-BERNARD ARKAS
2.PROTEL-MATMAZEL-TOKA YELKEN-ALİ SOMER
3.EXTREME-NIELS SCHOENROCK

IRC 2
1.ANYWAY-ZEKİ BORA TURAN
2.ADALIN-ALİ HADİ TÜRKAY
3.TAG HEUGER-GOBLİN-AYDIN YURDUM

IRC 3:
1.EXIT-EMRE DERMAN
2.CADI-ALP DOĞUOĞLU
3.EGE-GOLDEN YACHT-EMRE KALAYCIOĞLU

IRC 4
1.DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSTESİ-KALKIŞ-CİHAT KALKIŞ
2.3T-TOLGA TÜFEK
3.ARVENTO ARSIZ-HASAN SEL

DESTEK SINIFI
1.ASAHI-UWE SCHULZ
2.NEFELİ-MICHAIL FLOROS

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

Türk Takımı yelkende dünya şampiyonu!

Avustralya’da düzenlenen Dünya Dragon Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden “Provezza Dragon” şampiyon oldu. Toplam 10 ülkeden …