CFM – BAYK Kış Trofesi 2.Ayak

CFM Soğutma ve Otomasyon ana sponsorluğunda ve Milta Bodrum Marina işbirliği ile Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından düzenlenen 2016 CFM BAYK Kış Trofesin’de ilk ayakta zorlu deniz ve hava koşullarının izin vermemesi nedeni ile yapılamayan yarışın ilk start düdüğünün 2. Ayakta 6 Şubat’ta çalması ile yarış filosu Bodrum’da denizle buluşmuş olacak.

50 ‘inin üzerinde teknenin kayıt vermesi beklenen Trofenin ikinci ayağında gene 2 gün için Yarış Komitesi’nin belirleyeceği rotalarda ikişer yarış yapılması planlanıyor. Bu ayak kayıt veren tüm teknelerin IRC belgelerinin tamamlanmış olması şart olduğundan buna göre Trofenin Sınıfları da netlik kazanmış olacak.

Yarışçıların heyecanla bekledikleri ve filonun en iyilerinin 14 sezondur olduğu gibi bu yılda 15.si düzenlenen CFM – BAYK Kış Trofesine gösterdikleri ilgi büyük…

Bunun neticesinde yine her yıl olduğu gibi yelken severleri sportif rekabeti yüksek, son ana kadar sudaki mücadelenin sürdüğü heyecanlı bir Trofe bekliyor.

Denizde olduğu kadar karada da düzenlenen ödül törenleri ile adından söz ettiren CFM – BAYK Kış Trofesi her ay yelkencilere dolu dolu geçen bir hafta sonu yaşatıyor.

İkinci ayak kayıtları için son gün 05 Şubat 2016 Cuma günü olurken yarışın Briefing toplantısı ise 06 Şubat 2016 Cumartesi sabahı Skipper’ların katılımı ile yapılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

Türk Takımı yelkende dünya şampiyonu!

Avustralya’da düzenlenen Dünya Dragon Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden “Provezza Dragon” şampiyon oldu. Toplam 10 ülkeden …