ERGO-MIYC Kış Trofesi 3.ayak

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen yarışların üçüncü ayağına, Rusya ve Hollanda’dan birer, Türkiye’nin değişik bölgelerinden de 18 olmak üzere toplam 20 yatla yaklaşık 200 kişi katıldı.

22-23 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen yarış, parkuru belirleyen dubaların yerleştirilmesinin ardından katılımcı yelkenlilein sabah saatlerinde Netsel Marina’dan çıkarak körfeze açılması ile başladı. Yarışçılar, denizde yaklaşık 5 saat yarış için uygun rüzgarın çıkmasını bekledi. Yatlar, bu sırada zaman zaman antrenman turları attı.

yelken_marmaris_220214

Rüzgarın öğleden sonra çıkmasının ardından, hakem heyeti yarışı başlatan telsiz anonsunu yaptı. Dubaların etrafından ilk önce dönerek birinci olmak için mücadele veren yatlar, körfezde renkli görüntüler oluşturdu. Kıyıdaki vatandaşlar, yelkenlileri ilgiyle izledi, fotoğraf çekti.

Yat Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Halit Kesgin, gazetecilere yaptığı açıklamada, yarışların ilk gününün koy içinde ikinci gününün ise koy dışında yapılmasını planladıklarını söyledi. İlk gün rüzgarın beklenilenden daha düşük olduğunu belirten Kesgin, “Kış günü havanın bu kadar güzel olması vatandaşlar için güzel ama bizim için iyi olmadı. Uzun süre rüzgarın çıkmasını bekledik. Startı geç verdiğimiz için bugün kısa bir yarış yapacağız. İkinci gün de hava sakin olursa, koy dışı yarışını koy içinde yapabiliriz” dedi.

Kış trofesine ilginin her geçen yıl arttığına işaret eden Kesgin, üçüncü ayağa Marmaris, Eskişehir, Ankara, İzmir ve İstanbul’un yanı sıra Rusya ve Hollanda’dan da yarışçıların katıldığını kaydetti.

İki gün süren yarışlarda, hakem heyetinin değerlendirmesinin ardından sıralamanın belirleneceği ve dereceye girenlerin ödüllendirileceğini bildirildi.

http://www.ajansspor.com/yelken/Genel/h/20140222/ucuncu_ayak_marmariste_basladi.html?ref=rss

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

Türk Takımı yelkende dünya şampiyonu!

Avustralya’da düzenlenen Dünya Dragon Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden “Provezza Dragon” şampiyon oldu. Toplam 10 ülkeden …