YarışlarYelken Sporları

KIŞA HAZIRLIK YAT YARIŞLARI SONA ERDİ

The Marmara ve Milta Bodrum Marina’nın desteği ile Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından bu sene dördüncüsü düzenlenen “The Marmara-Bayk Kışa Hazırlık Yat Yarışları”, 9-10 Kasım 2013 tarihlerinde yarışçıları bir araya getirdi.

9 Kasım Cumartesi günü start alan tekneler,5 knot havada 17 millik Bodrum start-Çelebi önü şamandırası iskelede-Kargı Adası iskelede-Çelebi önü şamandırası sancakta-Bodrum finish Offshore rotasında yarıştılar. İkinci gün ise 5-6 knot havada, şamandıra rotasıyla yarışı tamamladılar.
The Marmara-BAYK Kışa Hazırlık Yat Yarışları ödülleri ise 10 Kasım akşamı Marina Yacht Club’da düzenlenen ödül töreninde sahiplerini buldu. Gecede ödüller The Marmara Bodrum Satış Pazarlama Müdürü Canan Benli ,The Marmara Bodrum Yiyecek İçecek Müdürü Erdinç Bektaş ve Başhakem Rıza Bayrı tarafından verildi.
Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından bu yıl onüçüncüsü düzenlenecek olan, Türkiye’nin en uzun Yelken Kış Trofesi 18-19 Ocak 2014 tarihlerinde başlıyor. Ocak – Mayıs aylarında, toplamda 7 ayaktan oluşan trofeye katılacak tekneler, bu uzun soluklu yarışta IRC sınıflarında, 25 Mayıs’ta düzenlenecek Ödül Töreni’ndeki Trofe Kupası’nı alabilmek için mücadele edecekler.

THE MARMARA-BAYK KIŞA HAZIRLIK YAT YARIŞLARI SONUÇLAR:
IRC A BİRİNCİSİ- OAKLEY- MATADOR-CÜNEYT BÜYÜKUÇAK
IRC A İKİNCİSİ- TRUVA-YUSUF ATİLLA YENER
IRC A ÜÇÜNCÜSÜ- SKY MARİNE-AQUVİT-SELÇUK BÖREKÇİ

IRC B BİRİNCİSİ – AURORA FIRST-ÖMER DİRİM
IRC B İKİNCİSİ – WİZARD-CEVAT SATIR
IRC B ÜÇÜNCÜSÜ – MİHO-MURAT OKAY

IRC DESTEK SINIFI BİRİNCİSİ-SAFİNAZ-ÖZLEM AKDURAK

IMG_5866

IMG_5863-(Custom)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı