YarışlarYelken Sporları

Marmaris Körfezi, yelkenli yatlarla renklendi

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) tarafından Marmaris Körfezi’nde bu yıl altıncısı düzenlenen yarışların ilk ayağına, Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen 25 yatla yaklaşık 250 yatçı katıldı.

yelken_marmaris_120114

Yarış parkurunu belirleyen dubaların yerleştirilmesinin ardından yatçılar, yarış için uygun rüzgarın çıkmasını beklerken antrenman turları attı. Rüzgarın çıkması sonrasında, hakem heyeti yarışı başlattı.

Dubaların etrafından ilk önce dönerek birinci olmak için mücadele veren yatlar, körfezde renkli görüntüler oluşturdu. Kıyıdaki vatandaşlar, yelkenlileri ilgiyle izledi, fotoğraf çekti.

Yat Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve basın sözcüsü Halit Kesgin, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilk gün yeterli rüzgar oluşmadığı için yarış yapamadıklarını söyledi.

İkinci gün rüzgarın yeterli seviyede olduğuna işaret eden Kesgin, rüzgarın devam etmesi durumunda iki yarış yapmayı planladıklarını belirtti.

Kış Trofesi yarışlarının bu yıl altıncısını düzenlediklerini ifade eden Kesgin, trofenin toplam altı ayaktan oluşacağını dile getirdi.

Yat Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve basın sözcüsü Halit Kesgin, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilk gün yeterli rüzgar oluşmadığı için yarış yapamadıklarını söyledi. İkinci gün rüzgarın yeterli seviye ulaşması üzerine startın verildiğini ifade eden Kesgin, “Çok başarılı bir yarış oldu. Kış trofesinin yaz aylarına kadar diğer 5 ayağını da aynı başarıda yapmayı planlıyoruz” dedi.

Yarışların, kış dönemi olması nedeniyle sakin günler geçiren ilçeye az da olsa canlılık kazandırdığına işaret eden Kesgin, her geçen yıl katılımcı sayısı artış gösteren yat yarışlarının marka haline geldiğini kaydetti.

Marmaris Yat Kulübü’nden yapılan açıklamaya göre, yarışta ilk 10 derece şu şekilde oluştu:

1- Lemon Sailing – Serhat Altay

2- Gökova – Cumhur Gökova

3- İzmir Yelken Akademisi – Kaan Özgönenç

4- Matrak – Orhan Özdaş

5- Sun Park Otel Sail – Mustafa Yurtbulmuş

6- İskorpit UK Sail – Bülent Çelik

7- Strekoza – Mikhail Mishchenko

8- Kanka – Gunter Babinski

9- Blue Bird2 – Mehmet Özdaş

10- Boomerang UK Sail – Barış Çelik

Kaynak: Ajansspor.com

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı