YarışlarYelken Sporları

Muğla’da son yarış başladı!

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bu yıl 26’ncısı düzenlenen Uluslararası Yarış Haftası’nın son yarışı başladı.

yelkenyat_kiteborg

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) tarafından Marmaris Körfezi’nde gerçekleştirilecek yarışlara, 17 ülkeden 129 yelkenli yat ile yaklaşık bin 500 sporcu katıldı.

Haftanın son gününde ERGO Kupası yarışı için Marmaris Netsel Marina’dan çıkan yatlar, antrenman turları atarak yarış için uygun rüzgarın çıkmasını bekledi. Öğle saatlerinde rüzgarın etkili olması üzerine hakem heyetinin anonsuyla yarışa başlandı. Koy içindeki yarışta, yelkenlerini açarak deniz üzerinde ilerleyen yatlar, renkli görüntüler oluşturdu. Kıyıdaki vatandaşlar ve turistler yelkenli yatları ilgiyle izledi.

Bu arada, hakem heyetinin yaptığı değerlendirmenin ardından dün gerçekleştirilen yarışın sonuçları açıklandı. IRC (Uluslararası Yarış Klasmanı) 1 kategorisinde “Courrier Du Coeur”, IRC-2’de “Kasatka”, IRC-3’te “Lettland” ve IRC-4’te ise “Mirabella-Anker” isimli yelkenli yatlar birinciliği elde etti.

Bugünkü yarışın sonra ermesinin ardından, düzenlenecek törenle bütün yarışların klasmanlarında dereceye girenlere kupa ile madalyaları verilecek.

Kaynak : http://www.ajansspor.com/yelken/Genel/h/20151030/muglada_son_yaris_basladi.html?ref=rss

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı