Pazartesi , Ağustos 26 2019
Miss Thor 270

6 Yeni Tasarım Süper Yat

Günümüzde yat sektörü her geçen gün yeni tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Bunlardan bir çoğu klasik çizgilere yeni bir anlayış getirirken, bazıları da devasa boyutları ile ön plana çıkıyor.

Aşağıdaki listede özellikle boyutları ile ön plana çıkan füturistik yat tasarımlarından örnekler bulacaksınız. Bu yatların ortak özelliği proje aşamaları tamamlanmış ve kızağa koymaya hazır halde olmaları.

1. Henüz ismi belli olmayan 132 metrelik bu yat YachtWorld.com sitesinde $295 milyon fiyatla yeni sahibini bekliyor. Killian Yacht & Ship Brokers firması tarafından tüm pazarlama hakları elinde bulundurulan bu yatın 20 knot seyir hızına sahip olması planlanıyor. Bu tasarım mega-yat iki adet  4,025-hp MTU 20V makinesi, 30 mürettebatı ve 12 misafir kapasiteye sahip.

132 metrelik tasarım

2. 123 metrelik Mulder Design P967, bugün kızağa konulabilse en erken 2013 yılında denize indirilmesi planlanıyor.€159.5 milyon satış fiyatına sahip bu yat ünlü Mulder Design tarafından tasarlanmış. İçinde sineması, spor salonu bulunan bu mega yatta 10 VIP cabin bulunuyor. 16,000-deniz mili menzile sahip bu yatla hiç bir yer uzak değil.

123 metrelik Mulder Design P967

3. Cupid, Laurent Giles Naval Architects tarafından çizilmiş ve $195 milyon fiyatla görücüye çıkıyor. 16 mürettebat kabininde 26 mürettebat barındıran bu yatta ayrıca 15 kabinde 34 misafir ağırlamak mümkün. Bu mega yatın en ilginç taraflarından biri ise 4 metre tavan yüksekliğine sahip yaşam alanları. 23 metrelik bir tender’ı içine alabilen garajı da yatın görkemini gözler önüne seriyor.

Cupid, Laurent Giles Naval Architects

4. Miss Tor 270. Bu mega yat Türkiye merkezli Orucoglu tersanesi tarafından tasarlanmış. Amerika’lı Denison Yacht Sales tarafından tüm dünyaya pazarlanmakta.   €42.99 milyon’luk fiyatı ile satılan bu 83 metrelik yat 20 – 24 aylık bir zaman diliminde teslim edilebiliyor. 12 misafir kapasiteli yatn sahibi için bir ofis bölümüde düşünülmüş. Yatta ayrıca bir kapalı bir de açık havuz bulunmakta

Miss Thor 270

5. Oculus. Schöpfer Yachts tarafından tasarlanan bu yat klasik çizgiden tamamen uzakta. Schöpfer ve Sparkman & Stephens firmaları işbirliği ile 76 metre olarak tasarlanan bu yatın çizgilerinde okyanus balıkları ve memelilerinden ilham alınmış. Fiyatı ise yaklaşık $95 milyon.

Oculus

6. 75 metrelik Evolution Yachts Global Explorer. Sharp Design tarafından tasarlanmış. Fiyatı henüz belli olmayan bu yat 18 misafir ve eşit sayıda mürettebatı barındırabiliyor. Sahibine 6 yıldızlı bir konfor vaat eden yatta yine geniş bir garaj bölümü bırakılmış. Odalarında ise duvarlar özel bir şekilde aydınlatılarak ışık oyunları ile ilginç bir ambiyans sağlanması planlanıyor.

75 metrelik Evolution Yachts Global Explorer

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

İstanbul’un yüzen evleri yeniden tasarlandı.

Gemi tasarımcısı Mert Ünnü, 80 yıl önce yapılan İstanbul’un yüzen evlerini yeniden tasarladı İstanbul’da 1940’lı …