Tarz - ModaYaşam

Bahar Tarzınız İçin Sofistike Güneş Gözlükleri

Bahar sezonu yenilenme için en uygun zamandır. Bu yıl, Los Angeles’tan Berlin’e markalar yeni sezon trendlerini belirlemeye başladılar. Eğer siz de yeni moda gözlük tasarımlarıyla bir fark yaratmak isterseniz, aşağıdaki beş sofistike güneş gözlüğü markasının en yeni tasarımlarına göz atabilirsiniz.

Jacques Marie Mage
Hayal kaynağı sonsuz olan Jacques Marie Mage, genç bir Hollywood menşeli markasıyla, endüstride önemli bir yere sahip oldu. Fransa doğumlu Jerome Jacques Marie Mage tarafından kurulan şirket, sınırlı sayıda edinilebilecek gözlük tasarımları ile Bob Dylan’dan, Belle Epoque’a kadar birçok şeyden ilham alıyor. Tarihten esinlenilmiş Circa Koleksiyonu’nda, Zephirin 2. Dünya savaşının öncesinden ($495 to $555) ve yuvarlak köşeli Stendhal ise ($525 to $575), 19. yüzyıl Fransız yazarından ilham almış.
(jacquesmariemage.com)

Barton Perreira
Merkezi Los Angeles’ta bulunan bir başka gözlük markası olan Barton Perreira, Patty Perreira ve Bill Barton tarafından 10 yıl kadar önce kuruldu. Coltrane (470 $) ve Rango (640 $) gibi şirketin en yeni tasarımları da dahil olmak üzere tüm ürünler, Japonya’da küçük miktarlarda üretilmektedir. Barton Perreira’nın sürekli gelişen gündeminde, yenilikçi, vidasız çerçevelerde uzmanlaşmış yeni bir alt marka olan Allied Metal Works bulunuyor.
(bartonperreira.com)

Mykita
3 Boyutlu baskı ve diğer son teknoloji gelişmeleri birleştiren Berlin merkezli Mykita, sanatı ve yeniliği bir araya getiren gözlük koleksiyonları üretiyor. Tokyo, Paris, Viyana ve Manhattan dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki mağazalar, yeni Mylon Prodigy ve Aphex gibi, markanın 14 yıllık el yapımı güneş gözlüklerini satışa sunuyor.
(mykita.com)

Krewe
Parlak tonları, aynalı mercekleri ve en son moda çerçevelerle partilere katılmaktan hoşlanıyorsanız; genç, bir marka olan New Orleans merkezli Krewe’den başka bir yere bakmayın. 2013’te kurulan ve kentin kültürel geçmişi ve canlı enerjisi olan Mardi Gras’dan ilham alarak adlandırılan şirket, yeni tasarımları olan el yapımı Jackson (335 dolar) ve Valence (335 dolar) ile sükse yapıyor.
(krewe.com)

Dita
İşçilik ve teknik üzerine odaklanan Dita markasının, güneş gözlüklerine rafine bir görünüm kazandırıyor. 18 karat altın, titanyum ve ince zyl asetatlar gibi yüksek profilli malzemelerden, Japonya’da el yapımı olarak üretilen, 22 yaşındaki markanın gözlükleri, Brad Pitt, Jamie Foxx ve Lenny Kravitz gibi ünlüler tarafından kullanılıyor. Modellerden en öne çıkanı ise Mach Five ($1,300).

(dita.com)

Kaynak:
http://robbreport.com/fashion/5-sophisticated-sunglass-designers-help-refresh-your-spring-style

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı