TeknolojiYaşam

Yeni Çok Fonksiyonlu Cep Router

TP-LINK, sık seyahat edenler için çok fonksiyonlu bir ağ ürünü olan TL-WR810N’i satışa sunuyor. Küçük boyutuyla her yere rahat taşınan ürün kablosuz yönlendirici (router), sinyal artırıcı (range extender), erişim noktası (access point) gibi farklı modlarıyla tam bir seyahat dostu ürün.

Kablosuz ağ pazarının lideri TP-LINK, hem seyahatlerde hem de evde kullanım için uygun, taşınabilir ve çok fonksiyonlu yeni ağ çözümünü duyurdu. TL-WR810N model ‘cep tipi’ yönlendirici (router), rahat taşınan boyutu ve çok farklı işlevleri nedeniyle özellikle sık seyahat edenlerin yanında taşımak isteyebileceği bir ürün.

300Mbps kablosuz hıza sahip olan TL-WR810N küçük ve rahat taşınan bir boyuta sahip (85 x 75 x 28 mm). Kablosuz ağ konusunda gereken hemen hemen tüm ihtiyaçları karşılayabilen ürün, her yere taşınabildiği için özellikle seyahat edenler, sık yer değiştiren öğrenciler için ideal bir ağ ürünü. Birden fazla kullanım modu olan ürün sadece seyahatlerde değil, ev içi kullanım için de uygun.

Birden fazla kablosuz cihazın bağlanabileceği özel bir kablosuz ağ oluşturan bir yönlendirici olan TL-WR810N, bu özelliği ile otel odalarında çok işe yarayabiliyor. Ürünün başka bir kullanım modu ise WiFi sinyal artırmayı sağlayan menzil genişletici (range extender) modu. Ev kullanımlarında bu mod sayesinde var olan WiFi sinyallerinin kapsama alanı genişletilebiliyor. Özellikle öğrenci evleri, yurtlarda bu özellik çok işe yarayabiliyor. Ürünün bir diğer çalışma modu olan Client Modu ise, kablolu bağlantı gerektiren cihazları mevcut WiFi ağına bağlamak için kullanılıyor. Erişim Noktası (access point) modu ise WiFi özellikli cihazlar için bir ağ oluşturmayı sağlıyor. Üstelik bu farklı modlara geçiş de son derece kolay yapılabiliyor. Ürün üzerinde yer alan bir anahtar sayesinde modlar arasında geçiş yapmak mümkün.

Şarj Adaptörü Olarak Kullanmak da Mümkün

İş seyahatine gidenler bilgisayar, akıllı telefon ve TL-WR810N’i yanlarına alıp seyahate çıkabilirler, şarj adaptörüne bile gerek kalmaz. Çünkü ürün, üzerindeki USB girişi sayesinde akıllı telefon ve tablet bilgisayarları şarj etmek için bir adaptör olarak da kullanılabiliyor.

USB’den ağ üzerinde dosya paylaşımı için kullanılabilen bu girişe bir USB depolama aygıtı bağlanarak büyük dosyalar, multimedya içerikler ağ üzerindeki diğer cihazlarla paylaşılabiliyor. Şubat ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak olan ürünün tavsiye edilen satış fiyatı 46 USD + KDV.

Ürüne ilişkin ayrıntılı bilgi için: http://www.tp-link.com.tr/products/details/cat-9_TL-WR810N.html

1996 yılında kurulan TP-LINK, bugün 23 binin üzerinde çalışanı ile ağ (network) ürünleri konusunda üretim yapan küresel bir şirkettir. 38 denizaşırı ülke ofisi ve distribütörlükleriyle 120’den fazla ülkede satış yapan şirketin, dünya genelinde yüz milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. Modem, Router, IP Kamera, Powerline Adaptörler, Print Serverlar, Medya Çeviriciler ve Ağ Adaptörleri ürün gruplarında, güçlü AR-GE, efektif üretim ve katı kalite politikası ile ödüller kazanan ürünler sunmaya devam etmektedir.

Tüm ürünlerini kendi fabrikalarında A’dan Z’ye üreten şirket, her yıl cirosunun yüzde 8’inden fazlasını Ar-Ge’ye ayırmaktadır. IDC verilerine göre kablosuz ağ (WLAN) pazarında dünya lideri olan şirket, 2014 yılında cirosunu 2 milyar doların üzerine çıkarmıştır. Ayrıntılı bilgi için: www.tp-link.com.tr

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı