‘FAMOUS CUP’ Yelken Yarışları 21 Tekne İle Start Aldı…

Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü (BAYK) ve Milta Bodrum Marina tarafından VODAFONE RED ve HTC’nin katkıları ile MARINA YACHT CLUB ‘ın düzenlediği Famous Cup yelken yarışlarının yedincisi ve ilk ayağı 23 Haziran tarihinde Bodrum’da gerçekleşti.

Her sene yeni bir heyecan ve farklı isimlerle gerçekleşen “ Famous Cup”ta bu sene; Esra ve Kaya Akkaya, Yeliz Öney, Fatih Erkoç ,Elif Ece Uzun, “Suskunlar” dizisi oyuncularından Sarp Akkaya ve Güven Murat Akpınar, “ Behzat Ç” dizisi ekibinden senaristi ve yazarı Ercan Mehmet Erdem, Emrah Serbes ,“Behzat Ç” oyuncularından Berk Üzerek, Berkan Sal ve ayrıca Bade İşçil, Pascal, Zeynep Beşerler, Fırat Çelik, Engin Altan Düzyatan, Özge Özpirinçci, Nejat İşler, Mehmet Aslantuğ, Didem Erol, Serenay Sarıkaya, Ayten Soykök, Rıza Kocaoğlu, Beril Kayar ,Erkan Can, Zafer Algöz, Dilara Gönder,Ozan Güven gibi ünlü isimler yarışçılarla birlikte rüzgara karşı yelken açtılar.

Yarışın ilk gününde Bodrum Kalesi açıklarından saat 12:30’da start alan tekneler,8-9 knot güney batıdan esen rüzgar ile 17 millik Bodrum – Karaada – Tavşan Burnu – Kıstak Adası – Tavşan Burnu – Bodrum offshore rotada yarıştılar…

Yarışın ikinci gününde ise tekneler yine Bodrum Kalesi açıklarından 12:30’da start alacak olup, 17 millik Bodrum – Çelebi Adası – Karaada – Tavşan Burnu – Bodrum offshore rotada yarışı tamamlayacaklar.

24 Haziran Pazar akşamı Metin Uca’nın sunumunu yapacağı ödül töreninde yarışmacılar ödüllerini sanat, spor, basın ve siyaset camiasının en önde gelen isimlerinden aldıktan sonra katılımcılar ödül töreninin ardından Fatih Erkoç & Zafer Çebi Orkestrasının gönülleri fetheden şarkıları ve enfes müzik ziyafeti ile yarışın yorgunluğunu atacaklar.

FAMOUS CUP GENEL SONUÇLARI:
1.SAFINAZ-DENİZ ÖNGÖREN
2.İZMİR YELKEN AKADEMİSİ-KAAN ÖZGÖNENÇ
3.EGE PEN-UKA UKA

FAMOUS CUP GRUP SONUÇLARI:
IRC 1:
1.EGE PEN-UKA UKA-TARGAN HAZARHUN
2.LIMITLESS-BURÇİN HAZARHUN
3.UZMA –KAYA ÖNOL

IRC 2:
1.İZMİR YELKEN AKADEMİSİ-KAAN ÖZGÖNENÇ
2.X-MACHINE-ŞENKAR ÖZTÜZÜN
3.MATADOR-CÜNEYT BÜYÜKUÇAK

IRC 3:
1.SAFINAZ-DENİZÖNGÖREN
2.CADI-ALP DOĞUOĞLU
3.SKY MARINE-MELTEM

IRC 4:
1.BONA DEA –YAKUP İCGÖREN
2.3 T-TOLGA TÜFEK
3.FORTUNA-BARKIN PALAOĞLU

FAMOUS CUP KATILIMCILAR VE ÜNLÜLER:

ENGİN ALTAN DÜZYATAN İZMİR YELKEN AKADEMİSİ
ÖZGE ÖZPİRİNÇİ BONA DEA
SERENAY SARIKAYA FLYING BOX
PASCAL NOUMA LIMITLESS
FIRAT ÇELİK SAFINAZ
ERKAN CAN CADI
ULUÇ BAYRAKTAR AURORA
OZAN GÜVEN ARYA
ZEYNEP BEŞERLER X-MACHINE
DİDEM EROL UKA UKA
BADE İŞÇİL MATADOR
NEJAT İŞLER X-MACHINE
RIZA KOCAOĞLU DIRTY DIANA
MEHMET ASLANTUĞ X-MACHINE
ELİF ECE UZUN 3 T
BERK ÜZEREK IRAZ 1
YELİZ ÖNEY SİNGLESTAR
SARP AKKAYA UZMA
GÜVEN MURAT AKPINAR BETA 4
ERCAN MEHMET ERDEM FORTUNA
BERKAN SAL BARBAROSSA
BERİL KAYAR DIRTY DIANA
ZAFER ALGÖZ WIZARD
UMUT KURT BONA DEA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

ARKAS ve TURMEPA işbirliği ile çocuklar denizi öğrenecek

ARKAS ve TURMEPA, “Deniz & Çevre Eğitimleri” projesi ile çocuklara deniz sevgisi ve denizleri koruma …