HaberlerMagazinManşet

Kerimov‘un yatı Bodrum‘da!

Dünyanın sayılı zengin işadamlarından Rus milyarder Süleyman Kerimov’un 90 metrelik dev yatı ‘ICE’, bu sabah saatlerinde Muğla’nın Bodrum İlçesi’ne geldi. Bodrum Limanı’na giremeyen dev yata botlarla yiyecek ikmali yapıldı. Kerimov’un Bodrum’a gelerek Gökova ve Yunan adalarında tatil yapacağı öğrenildi.

180320141241067233602

Dağıstan asıllı ve 12 milyar dolarlık servetiyle dünyanın sayılı zenginleri arasında yer alan Rus işadamı 48 yaşındaki Süleyman Kerimov’un 90 metre uzunluğundaki İngiliz bayraklı ‘ICE’ adlı yatı bu sabah saatlerinde Bodrum’a geldi. İtalya’nın Palermo Limanı’ndan 2 gün önce hareket eden ve büyüklüğü nedeniyle Bodrum Limanı’na giremeyen ve üzerindeki helikopterle dikkat çeken süper lüks motor yat Bodrum Kalesi’ne 1 mil açıkta Kara Ada önlerinde demirlemek zorunda kaldı.

Playboy tarzı yaşamıyla Rusya’da adından sıkça söz ettiren Kerimov’un eşi Firuza Kerimov’la 21 Mart Cuma gecesi özel jetiye Milas-Bodrum Havalimanı’na geleceği oradan da içinde mini denizaltısı, saunası, sineması, dev akvaryumu bulunan lüks yatına geçeceği belirtildi. Kerimov’un Gökova koylarını gezdikten sonra Rodos ve Girit üzerinden Mikanos’a gideceği öğrenildi.

Kerimov’un Güllük Körfezi’nde de yaklaşık 300 milyon dolarlık yatırım yaparak bin 500 yataklı tatil köyü yapmak istediği 200 dönümlük araziyi satın almak üzere olduğu da bildirildi.

Kaynak: Yaşar Anter – Bodrum DHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı