Ticari Dalış Merkezleri Derneği Logosu

Ticari Dalış Merkezleri Derneği, ülkemizde faaliyet gösteren meslektaşlarımızın, mesleklerini icra ederken karşılaştıkları zorluklarla ilgili olarak çözüm önerilerinde bulunmak, ilgili kurumlarla aralarında bir köprü olmak, hukuksal koruma ve danışmanlık hizmeti vermek, yasal mevzuatın çağın ve teknolojinin gerektirdiği şekilde yeniden düzenlenmesi için fikirler önermek ve yetkili makamlarla görüşmeler sürdürmek amacıyla kurulmuştur.

Logomuzdaki “küre” ülkemiz sualtıcılığının artık dar kalıplar, söylemler ve ürünlerle sınırlanmasının uygun olmadığını ve atılım gerçekleştirerek Dünyaya açılması gerektiğini simgeler. Küre üzerinde bulunan iki dalgıcın yüzlerinin birbirlerine dönük olması ise birincil amacımızın birbirimizi korumak ve kollamak olduğunu ve aramızdaki bağlılığın en büyük güç olduğunu bize hatırlatır. TDMD yazısında kullanılan font ise “çağdaş ve özgün” tasarımı ile bundan böyle dalış aktivitelerinde “modern tekniklerin” kullanılmasının, çağı yakalamak adına bir zorunluluk olduğuna işaret eder.

LogoMiddleTDMD

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

Silent 55: Güneş enerjisi lüks ile birleşirse…

“Ardınızda bıraktığınız karbon ayak iziniz değil; denizden taşıdığınız kumlar olsun” Güneş enerjisi ile çalışan araçların …