Dalış NoktalarıDalış Yazılarıİhsan KüçükünsalKöşe YazılarıManşetSeyahatYaşam

Cayman Adaları (The Cayman Islands)

Orta Amerika’da bulunan Cayman adaları, sakin ve temiz denizi ile dalgıçlar için vazgeçilmez bir dalış merkezidir.

Grand Cayman, Little Cayman ve Cayman Brac adında toplam üç adadan oluşan Cayman Adaları, çok çeşitli dalış ve şnorkel imkanları sunmaktadır.

Seven Mile Beach” in hemen önünden başlayan mercan kayalıkları ve her seviyedeki dalıcıları ağırlıyabilen resifler, gün içinde yüzlerce ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Kuzey bölgede ise dünyaca ünlü “Stringray City “ ise tüm dalgıçların, özellikle sualtı fotoğrafçıların vazgeçilmez dalış noktasıdır.

Su sıcaklığının yıl boyunca 23-27 derece arasında olduğu düşünülürse, t-shirt le veya 3mm dalış elbisesi ile dalmak sorun olmayacaktır. Sualtında görüş 30m. ve üstü olduğundan video ile çekim oldukça rahat ve başarılı bir sonuç vermektedir. Orfoz, köpekbalığı,manta ve vatoz hemen tüm dalışlarda karşınıza çıkmaktadır.

Rus savaş gemisi Capt.Keith Tibbetts, 1996 yılında Küba’dan gelirken batmış ve tepesi su seviyesinden 15m. olan yapay bir resif oluşturmuş. Üzerindeki tüm askeri malzeme muhafaza edilmiş ve savaşçı görünümünü su altında da sürdürmeyi başarmıştır.

Yine hemen sahilde bulunan “Bloody Bay Wall” mercanlarla kaplı dünyanın en popüler duvarlarından birisidir. Dalış boyunca yüzbinlerce canlı size eşlik etmekte ve bu bölgenin neden bu kadar meşhur bir dalış noktası olduğunu göstermektedir.

Cayman daki en iyi 5 dalış noktası;

  • Bloody Bay Wall
  • Stringray City
  • The Capt. Keith Tibbetts
  • Anchor Wall
  • Three Sisters

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı