10 KASIM ATATÜRK KUPASI, 3. kez ANDREY ARBUZOV’un

ATA’mızı ANMA adına düzenlenen, usta yelkencilerin yaz’a veda molası 11. Sonbahar Göcek Yarış Haftası 65 tekne rekor katılımla tamamlandı…

göcek11thAt_-0070

Doğuş Grubu ve D-Marin Göcek desteği ile gerçekleştirilen ve 65 tekne ile rekor sayıda katılım yaşanan Sonbahar Göcek Yarış Haftası, yaz’a sımsıcak veda ettiren güneşli günler, tüm yarışlarda yelkenleri dolduran rüzgarlar ve eğlenceli ödül törenleri ile yelken severlere keyifli günler yaşattı. Bu yıl 3. kez verilen 10 Kasım Atatürk Kupası trofesine ismini yazdıran yine Andrey Arbuzov oldu…

Uluslar arası yat yarışlarına adını yazdırmış, 15 farklı ülkeden yelkenseverin katıldığı ve bu yıl 11’incisi Doğuş Grubu ve D-Marin Göcek desteğinde düzenlenen, ülkemizin en önemli yelken yarışlarından olan Göcek Sonbahar yarış haftası başarılı yarışlarla tamamlandı.

Coğrafi rota zengini Göcek koylarında, 06 – 10 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 11. Sonbahar Göcek Yarış Haftası’nda, beklenen rüzgarlara göre Fethiye Körfezinde belirlenen 5 farklı yeni rotada, 65 tekne kendi sınıflarında birincilik için mücadele ettiler.

Göcek Yat Kulübü’nün başarılı organizasyon sergilediği son gecede, bol güneşli ve ılımlı rüzgarlarla katılımcılara hem heyecan, hem de yelken keyfi yaşatan 5 yarışın sonucunda kazanan takımların ödülleri, 10 Kasım Pazar akşamı D-Marin Göcek Marina da düzenlenen muhteşem bir törenle verildi.

11. Sonbahar Göcek Yarış haftasının duygu yüklü anları, 10 Kasım sabahı Göcek Yat Kulübü organizasyonunda tüm yarışçıların Atatürk anıtında, Atamıza saygı duruşu ile yaşandı. Törenin ardından, Ata’mız adına koşulan 5. Yarış, batılı hafif rüzgarlara rağmen tamamlandı.

“ 10 Kasım Atatürk Kupası “ büyük ödülü, yine “ Couerrier De Coeur” takımının,

IRC sınıfında yarışa katılan 25 tekne arasındaki genel değerlendirme sonucunda, geçen yıl yine bu kupaya adını yazdıran Andrey Arbuzov skipperlığındaki ‘Couerrier De Coeur’ takımı şampiyonluğa ulaştı. Şampiyonun yakın takipçileri Boomerang – Uk Sails ve Cadı tekneleri, Arbuzov’a zor anlar yaşattı.

Yarışın genel klasman birincisi olan C.D.Coeur takımına ‘10 Kasım Atatürk Kupası’, Göcek Belediye Başkanı Recep ŞATIR, D-Marin Marinalar Grubu Genel Koordinatörü Ali Erkan Bezirgan, Göcek Yat Kulübü Başkanı Göker Tuncay tarafından verildi. Önderimiz Atatürk’ün yaşamının son günlerini geçirdiği, tamamen el yapımı ve 6 ayda tamamlanan Savarona Yatının maketi olan 10 Kasım Atatürk Kupası büyük beğeni kazandı ve dakikalarca alkışlandı.

göcek11thAt_-2101 göcek11thAt_-1162 göcek11thAt_-1171 göcek11thAt_-1208 göcek11thAt_-2091

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

Yüzen Venedik: Costa Venezia 

Costa Cruises’un Çin pazarı için tasarladığı yeni gemisi 135 bin ton ağırlığında, 323 metre uzunluğunda …