ManşetTeknolojiYaşam

Eşya kaybetmeye son

‘Eşyalarınızı bulmanın en akıllı yolu’ sloganıyla yola çıkan ve tüm dünyada 200’den fazla ülkede, iki milyondan fazla kişi tarafından kullanılan, günlük 50.000 kayıp eşyanın yerini tespit eden Chipolo artık Türkiye’de.

Peki Chipolo ne? Chipolo kısaca bir bluetooth izleyici. Kişisel eşyalarınıza ekleyebileceğiniz ve bluetooth kullanarak telefonunuza bağlanabileceğiniz küçük bir akıllı cihaz. Eşyalarınızı takip etmenize, yanlış yerleştirildiğinde veya kaybolduğunda onları zil sesiyle bulmanıza yardımcı oluyor.

Eşyalarınızı kaybetmeye son

Chipolo, taktığınız cihazı bulmanız için 60 metreye kadar bluetooth menzili sunuyor. Bluetooth izleyicileri genellikle anahtarlar, cüzdanlar, çantalar, oyuncaklar, TV kumandaları, çocuk eşyaları ve hatta küçük evcil hayvanları bulmak için kullanılıyor.

Telefona yüklenen uygulama sayesinde bir düğmeye basarak zil sesi çıkardığınızda; bluetooth izleyicinin kaybettiğiniz öğenizi bulmanıza yardımcı olmak için yüksek sesli bir melodi çalmasını sağlıyor.

Cihaz ve telefonunuz bağlantı aralığının dışında olduğunda ise telefonunuzdaki uygulama, izleme etiketinin bir haritaya bağlı olduğu son konumu gösteriyor. Ayrıca Chipolo kullanan herhangi biri eşyanızı kaybettiğiniz noktadan geçerse, son konumu güncelliyor.

Telefonla sahip olduğu Bluetooth bağlantısı her iki şekilde de çalıştığı için, Chipolo telefonunuzu bulmak için de kullanılabiliyor. Hem de telefonunuz sessizde olsa bile.

Türkiye’de ilk kez satılmaya başlanan Chipolo Classic ve Chipolo Plus’ın lansmana özel satış fiyatı 149,90 TL, Chipolo Card ise 214,90 TL olarak belirlendi.

Chipolo’ya; Chipolo Türkiye’nin web sitesi https://chipolo.net/tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı