ManşetYarışlarYelken Sporları

Genç yelkencilerin derece umudu

Dünya Gençler Yelken Şampiyonası 420 sınıfında Türkiye’yi temsil edecek yelkenciler Haluk Çalın ve Alp Güçer, şampiyonada iyi bir derece elde etmeyi hedefliyor.

Yeni Zelanda’nın Auckland kentinde düzenlenecek şampiyona için son antrenmanı Çeşme’de yapan milli yelkencilerden Haluk Çalın, AA muhabirine yaptığı açıklamada İzmir kampında tüm milli takımın birlikte antrenman yapması nedeniyle yarış ortamının sağlandığını, performanslarını artırma imkanı yakaladıklarını söyledi.

Çeşme’de rüzgarın İstanbul’a göre daha istikrarlı olmasının çalışmalarına olumlu etkisinin olduğunu dile getiren Çalın, şöyle konuştu:

“Yelken şehri diye de anılan Auckland’daki şampiyonaya en iyi sporcular katılıyor. Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Geçen sene aynı organizasyona katılmıştık ama şanssızlıklardan dolayı iyi bir derece alamadık. Bu sene daha tecrübeli ve daha iyi hazırlanmış bir şekilde katılacağız. Hedefimiz yüksek, Türkiye’nin şu ana kadar aldığı en iyi dereceyi almak istiyoruz. Hırslıyız ve hazırız.”

Haluk Çalın’la birlikte mücadele edecek Alp Güçer ise Çeşme kampının çok verimli geçtiğini kaydetti. Geçen sene katıldıkları Dünya Gençler Şampiyonası’nda bazı aksilikler yaşadıklarını bildiren Alp Güçer, “Bu sene çok daha iyisini yapmak, sıralamada ilk 10 civarında olmak istiyoruz. Çıtayı yüksek tutuyoruz, başarılı olmak istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Auckland kentinde 12-20 Aralık’ta gerçekleştirilecek Dünya Gençler Yelken Şampiyonası’nda 420 sınıfı erkeklerde Galatasaray Kulübü sporcuları Haluk Çalın-Alp Güçer, kızlarda ise Çeşme Yelken Kulübünden Leyla Şenocak-Aylin Tezol yarışacak.

Kaynak : Ajansspor

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı