ManşetYarışlarYelken Sporları

İzmir Kış Trofesi’nde Yunan yarışçı sürprizi

İZMİR’in Çeşme ilçesinde Uluslararası Çeşme Yat Kulübü (ICYC) ve Ege Açık Yat Kulübü’nün (EAYK) ortaklaşa düzenlediği 2017 İzmir Kış Trofesi 3’üncü ayak yarışlarının sürprizi, Yunanistan’ın Sakız Adası’ndan yarışa katılan Code Zero teknesi oldu.

Çeşme ilçesinde, 11 Mart Cumartesi günü verilen brifing ardından tekneler, iki yarış yapmak için denize açıldı. 31 teknenin katıldığı ilk yarışta zaman zaman rüzgar 20 knot üstüne çıksa da, tüm tekneler oldukça zevkli ve çekişmeli bir yarış gerçekleştirdi. Sakız adasından gelerek yarışa katılan Code Zero teknesi ile Lezita Lemon teknesi arasında çekişme ise yarışa renk kattı. Çeşme Marina’da, gerçekleştirilen ödül töreninde, kokteyl sponsorları Barog Marine ve SEY Marin tarafından bu ayakta yarışan tekneler arasında çekiliş yapıldı. Çekiliş sonucunda ADA ve PALMARİN İZMİR YELKEN teknelerine Barog Marin tarafından alt yıkama, ARNES teknesine de SEY Marin tarafından motor bakımı hediye edildi.

IRC 1’de LEZİTA LEMON SAILING,

IRC 2’de ARNES,

IRC 3’de MARE,

IRC 4’de ÇEŞME SAILING-LADY FAST,

IRC 5’de MİRANDA,

Destek Sınıfı’nda ERNESTO ve

Yelken Okulları Sınıfı’nda HAPPY LEMON LİNEA ROSSA birincilik ödüllerinin sahibi oldu. Havanın sertleşmesi ve rüzgar hızının artması nedeniyle, hakemler tarafından kısa rota kararı alınan ikinci yarışın ardından, ikinci gün yarışları abondene edildi.İzmir Kış Trofesi üçüncü ayak yarışları sonucunda;

IRC 1’de LEZİTA LEMON SAILING,

IRC 2’de PALMARIN İZMİR YELKEN,

IRC 3’de YUNUS MARIN CYGNUS,

IRC 4’de VENTUS,

IRC 5’de MİRANDA,

Destek Sınıfı’nda ERNESTO ve

Yelken Okulları Sınıfı’nda HAPPY LEMONLINEA ROSSA birincilik ödüllerinin sahibi oldu.

İzmir Kış Trofesi dördüncü ayak yarışlarının da, 1-2 Nisan tarihlerinde Çeşme’de gerçekleştirileceği açıklandı.

Güneş ATAGÖZ / ÇEŞME (İzmir), (DHA) FOTOĞRAF

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı