ManşetSağlıkSeyahatYaşam

MANDARIN ORIENTAL BODRUM VE MAYO CLINIC GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

Mandarin Oriental, Bodrum, dünyanın en saygın sağlık kuruluşlarından Mayo Clinic ile bir ilke imza atarak Mayo Clinic Sağlıklı Yaşam Programı’nı hayata geçirdi. Klinik, bu özel programı dünyada ilk kez Mandarin Oriental, Bodrum ile gerçekleştiriyor.

Sağlıklı ve bütünsel yaşam tarzına odaklı Mayo Clinic Sağlıklı Yaşam Programı, Mayo Clinic’in araştırma bazlı tıbbi uzmanlığını, otelin ödüllü spa’sı The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum’da özel uygulama ve terapilerle buluşturuyor.

Daha dengeli bir yaşam stiline ilham vermek üzere başlayan programda konuklara bir günlük değerlendirmelerden, beş günlük paketlere dek çeşitli deneyim seçenekleri ve isteğe bağlı hizmetler sunuluyor.

bodrum-luxury-spa-cabana-treatment

Mayo Clinic’in deneyimli uzmanları tarafından Mandarin Oriental, Bodrum’da gerçekleştirilen bir dizi bireysel değerlendirme sonrasında, programa katılanların genel sağlık durumu, vücut yapısı, stres ve duruş analizleri yapılıyor. Konuklar, kliniğin araştırma destekli terapilerini içeren ve The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum’un özel uygulamalarıyla birleşen programların keyfini yaşıyor. Otelin deneyimli şefleri tarafından hazırlanan sağlıklı yemeklerin yanı sıra yoga, pilates ve meditasyon gibi sağlıklı yaşam dersleri de bu özel programın içinde yer alıyor. Misafirler aynı zamanda Mandarin Oriental, Bodrum’un yenileyici spa uygulamalarından, su terapilerinden, fitness merkezinden, kapalı havuz ve tenis kortundan da yararlanabiliyor.

Mandarin Oriental Spa Grup Direktörü Jeremy McCarthy, Mayo Clinic ile gerçekleştirilen işbirliği hakkında duyduğu mutluluğu şu sözlerle dile getiriyor: “Günümüzün hızlı tempoya sahip, sürekli değişen dünyasında, daha sağlıklı, daha bütünsel bir yaşam sürdürme konusunda uzmanlardan rehberlik almak, kişinin kendisi için yapabileceği en iyi yatırımlar arasında yer alıyor. Misafirlerimize özel programlar sunmak üzere Mayo Clinic ile işbirliği yapan ilk otel grubu olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Üstelik Ege Denizi’nin eşsiz güzellikteki manzarası gerçekten sonuç odaklı bir sağlık tatili yapmak için mükemmel bir fon sunuyor.”
Mayo Clinic Global Business Solutions Medikal Direktörü Dr. Paul Limburg ise “Sağlıklı yaşam, sürdürdüğümüz hayatın kalitesini iyileştirmek ve yaygın görülen hastalıklardan korunmak için çok önemli. Bu işbirliği sayesinde, misafirlere, kanıtlara dayalı sağlıklı yaşam uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmaları için, özgün, yararlı ve rahatlatıcı bir yöntem sağlayacağımızı düşünüyoruz” yorumunda bulunuyor.

8 Ocak’ta başlayıp 30 Nisan’a kadar devam edecek olan Mayo Clinic ile Mandarin Oriental Bodrum’da Sağlıklı Yaşam Programı’nın kişi başı fiyatı 950 Euro’dan başlıyor. Program detayları için http://www.mandarinoriental.com.tr/bodrum/luxury-spa/mayo-clinic-healthy-living/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Mayo Clinic ile Mandarin Oriental Bodrum’da Sağlıklı Yaşam Programı, The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum’un bütünsel uygulamalar ve terapilerden oluşan geniş yelpazesine ek olarak sunuluyor ve program ile misafirlerin kaliteli yaşam felsefesini en iyi şekilde deneyimlemeleri hedefleniyor.

bodrum-luxury-spa-indoor-pool-01

Mayo Clinic hakkında

Mayo Clinic, tıbbi bakım, araştırma ve eğitim alanında dünyanın önde gelen, kar amacı gütmeyen kurumlarından biridir. Her yıl yaklaşık 150 ülkeden bir milyonun üstünde insan bakım için Mayo Clinic’e gelmektedir. Mayo Clinic, ABD’de Rochester, Minnesota; Phoenix/Scottsdale, Arizona ve Jacksonville, Florida kampüslerinde hizmet vermektedir.

Mayo Clinic Sağlıklı Yaşam Programı hakkında

Mayo Clinic Sağlıklı Yaşam Programı, sağlıklı yaşam tarzını yeniden tanımlar. Tıbbi araştırmaların rehberliğinde hazırlanan bu kapsamlı program, sağlıklı yaşam deneyimiyle konuklara hayatlarının kalitesini yükseltecek güvenilir çözümler sunar. Beslenme, egzersiz ve dayanıklılık araştırmalarıyla desteklenen program, sürdürülebilir değişiklikler yapmak için ihtiyaç duyulan gücü kazandırır. Sağlıklı yaşam koçları, katılımcılarla birlikte çalışarak, hedeflere ve beklentilere dayalı kapsamlı, kişiselleştirilmiş sağlıklı yaşam programları hazırlar. Başarının devamı ve sürdürülebilirliği için konuklara evlerine döndükten sonra da destek verilmektedir. Misafirlere, hastalar ve aile üyelerine al a carte menüden yemek pişirme sunumları, fiziksel aktiviteler, dayanıklılık deneyimleri ve spa hizmetleri seçme imkânı da sunulmaktadır.

Mandarin Oriental, Bodrum Hakkında

Bodrum Göltürkbükü Cennet Koyu’nda, 600 dönümlük alanda konumlanan Mandarin Oriental, Bodrum, misafirlerine Ege Denizi’nin nefes kesen manzarasını sunuyor. Zeytin ağaçları ve çam ormanlarıyla çevrelenmiş, tamamı güneşlenme alanı, teras veya balkonlara sahip, çoğunda özel bahçe veya sonsuzluk havuzu bulunan 127 misafir odasıyla resort otel, Bodrum Yarımadası’nın en geniş metrekareli konaklama alanına sahiptir. Mandarin Oriental, Bodrum yenilikçi ve farklı damak tatlarına hitap ederek, seçkin lezzetler sunan 12 restoran ve barı ile beğeni kazanmaktadır. Resort’ta, Mandarin Oriental Hotel Group’un ödüllü spa konseptleri ve imza terapileri ile sağlıklı yaşam programları sunan, 2.700 metrekare alana sahip bir spa merkezi de yer almaktadır. Mandarin Oriental, Bodrum, iki plajı ve etkinlik alanlarıyla seyahat tutkunlarına sofistike ve dingin bir atmosfer sağlamaktadır.

Mandarin Oriental Hotel Group Hakkında

Mandarin Oriental Hotel Group, lüks otelleri, tatil köyleri ve rezidanslarından bazılarının sahibi ve işletmecisi olarak ödül almış bir firmadır. Uzak Doğu kökenli tanınmış ve saygın bir otelden dünyaca ünlü bir markaya dönüşen Grup, yapım aşamasında veya işletilmekte olan, yaklaşık 11 bin odaya sahip 45 oteli ile 24 ülkede hizmet vermektedir. Asya’da 21, Amerika’da 9, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde 15 oteli bulunmaktadır. Ayrıca Grup otellerine bağlı 15 adet rezidansı yönetmektedir.

bodrum-luxury-spa-vip-suite

bodrum-luxury-spa-single-treatment

bodrum-luxury-spa-pavilion-01

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı