Pegasus Airlines Pwa Windsurf Dünya Kupası’nda Şampiyonlar Belirlendi…

Erkeklerde Björn Dunkerbeck, Kadınlarda Karın Jaggi Alaçatı Şampiyonu Oldu.

Türkiye Yelken Federasyonu himayesinde Alaçatı Belediyesi desteği ve Sportworks organizasyonu ile 5. Kez Pegasus Airlines Ana sponsorluğunda düzenlenen Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası Çağla Kubat Windsurf Academy’de sona erdi.

8 Ağustos’ta 25 ülkeden 63 erkek 19 kadın sporcunun katılımı ile başlayan şampiyonada 7 ayaklı PWA Dünya Turu’nun en fazla yarışı gerçekleştirildi. Erkekler ve Kadınlar kategorisinde yapılan 11 yarış sonucunda hem Alaçatı ayak şampiyonları hem de PWA Dünya Şampiyonları belirlendi.

1 hafta boyunca Alaçatı’nın muhteşem rüzgarında gerçekleşen çekişmeli ve sürprizlerle dolu yarışlar sonucunda İsviçre adına yarışan ve son 5 yıldır Dünya Şampiyonluğunu kaçıran Björn Dunkerbeck hem Pegasus Airlines Alaçatı hem de PWA 2011 Dünya Şampiyonu oldu. Alaçatı yarışlarında 2. Hollandalı Ben Van Der Steen , 3. Fransız Antoine Albeau oldu. Türk sporcularımızdan Enes Yılmazer 21. Ertuğrul İçingir 25. Sırada yer aldı.

Kadınlar kategorisinde ise İsviçre adına yarışan Karin Jaggi Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası Alaçatı yarışlarının şampiyonu oldu. 2.sırada Arubalı Sarah – Quita Offringa 3. Fransız Valerie Arrighetti elde etti. Lena Aylin Erdil bugün yapılan yarışlarda da ilk sıralarda yer alamayarak şampiyonayı 4. Sırada tamamladı. Çağla Kubat ise Alaçatı yarışlarını 10. Sırada bitirdi.

PWA 2011 Dünya Şampiyonasında Kadınlar Şampiyonu Aruba’lı Sarah Quita – Offringa oldu. 2. İsviçre’li Karin Jaggi 3. Fransız Valerie Arrighetti olurker, Lena Aylin Erdil 6. Çağla Kubat ise 9. Sırada Dünya Şampiyonasını tamamladı.

Erkeklerde Björn Dunkerbeck Dünya Şampiyonu , Antoine Albeau 2. , Ben Van Der Steen 3. Enes Yılmazer Dünya Sıralamasında 24. Sırada tura devam ediyor. 7 Ayaklı PWA Windsuf Dünya Kupası’nda Erkeklerde son ayak 23 Eylül – 2 Ekim tarihlerinde Almanya’nın Sylt şehrinde gerçekleşecek.

Ödül Töreni’ne Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Pegasus Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı , Pegasus Airlines Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk katıldı.

Ali Sabancı Pegasus olarak windsurfe 5 yıldır verdikleri desteğin 5 yıl daha devam edeceğini belirterek, ileriki yıllarda mutlaka podyumda Türk sporcuların da yer almasını istediğini belirtti. Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’ta hem Ali Sabancı’ya diğer sponsorlara teşekkür etti.

Pegasus Airlines Surf & Sound Spor ve Müzik Festivali kapsamında yarışların dışında sporcular ve izleyiciler diğer aktivitelerle keyifli anlar yaşadılar.

BMW X1 party’de gün batımının keyfini çıkartan misafirler, RedBull gece windsurf showu ve partisi ile de farklı bir tecrübe yaşadılar. Şampiyona’nın son gününde Pegasus Pedal Board challenge de surf bordu ile kürek çeken seyirciler, Rowenta standında saçlarını şekillendirerek dans yarışmasında farklı hediyeler kazandılar.

Power FM DJ’i Funky C ‘nin müzikleri coşan kalabalık ödül töreni sonrasında gerçekleşen Pegasus Ultimate Party’de unutulmaz anlar yaşadılar.

baac6fd1cc

40326f3a34

a955cef746

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

Yüzen Venedik: Costa Venezia 

Costa Cruises’un Çin pazarı için tasarladığı yeni gemisi 135 bin ton ağırlığında, 323 metre uzunluğunda …