Dev AkvaryumlarManşetSeyahatYaşam

Seaworld

Açıldığı tarih olan 21 Mart 1964 den bu yana 100 milyon ziyaretçiyle kırılması zor bir rekora sahip olan Seaworld, dünyanın en popüler Marin Park ve Akvaryumlarından bir tanesidir.

Açılma nedenlerinden en önemlileri eğitim, araştırma ve eğlendirirken öğretmek olan Seaworld San Diego’da birçok popüler okyanus canlısını yakından görmek mümkündür.

Ziyaretçiler kendilerinin de dahil olabileceği eğitimli hayvanlarla yapılan şovlara katılabilir, yunusların ve orca ların inanılmaz gösterilerine tanık olabilirler. Dev akvaryumlarda dünyanın dörtbir tarafından getirilmiş deniz canlıları ve balıkları yakından izlemek mümkün. Aynı zamanda o canlılarla ilgili detaylı video gösterisi de eğlencenizi tamamlayan eğitimsel bir faktör oluşturmakta.

Akvaryumda seyrettiğiniz balığın yerel ve latince adını, hangi sularda yaşadığını ve nasıl beslendiğini öğreniyorsunuz. Kısacası Seaworld’de gezerken farkına varmadan oldukça teorik bilgi ediniyorsunuz.

Şu anda 20.000 canlı türü, 16 marin memeli, 430 çeşit balık ve katil balina dünyaca meşhur SHAMU Seaworld’ün misafirleri arasında. SHAMU ile akşam yemeği San Diego ziyaretiniz esnasında unutulmayacak bir anı olacaktır. SHAMU’nun ve yunusların dev havuzdaki gösterilerini ön sıralardan izliyorsanız, üzerinizde video kamera veya fotoğraf makinası gibi sudan zarar görebilecek eşyalarınızın olmamasına özen gösterin, çünkü finalde size ıslatarak veda ediyorlar!

1972 yılından bu yana 6 milyon öğrenci Seaworld’deki eğitim programlarına katıldı. Yoğun ilgi üzerine 2003 yılından itibarenAdventure Camp programına başladılar ve her hafta 128 kampçıyı ağırlıyorlar. Koca bir günün nasıl geçtiğini anlıyamıyor ikinci günde gezmek için diğer programlarınızı erteliyorsunuz. San Diego’da La Jolla’da dalış ve SanDiego hayvanat bahçesini gezmek, sonradan duyup pişman olmamak için şart.

Adres;

SEAWORLD
500 SeaWorld Drive,
San Diego, CA 92109

Hazırlayan …

İHSAN KÜÇÜKÜNSAL

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı