EtkinliklerManşet

16. Çandarlı Kültür ve Sanat Festivali Büyüledi

Kuzey Ege’nin en önemli festivalleri arasında yer alan Çandarlı Kültür ve Sanat Festivali, 30–31 Ağustos ve 1 Eylül tarihlerinde düzenlendi.

16. Çandarlı Kültür ve Sanat Festivali 30 Ağustos Zafer Bayramı Günü, üst düzey bürokratlar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu çalışanları, çevre belediyelerin başkanları, il, ilçe ve belde meclis üyeleri ve vatandaşların katıldığı görkemli bir açılış töreni ile başladı.

Çandarlı Belediye Başkanı Ahmet Dağdelen açılış konuşmasında zaferi ve zaferleri bizlere yaşatan tüm şehitlerimizi ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizi rahmetle ve minnetle andığını dile getirdi. Başkan Dağdelen konuşmasının devamında bizler tarihimize ve turizmimize sahip çıktığımız kadar doğamıza da sahip çıkıyoruz. Atık su arıtma, parklar ve yeşil alanlar, içme suyu göleti, dere ıslahı, tarihi binaların restorasyonu, sosyal ve kültürel merkezler ve engelli vatandaşlarımız için engelsiz denize ulaşmalarını sağlayan alt yapı ve üst yapı yatırımları yapıyoruz. Bu kapsamda Geleceğin Marka Şehir Adayı Çandarlı, Alt Yapı, Üst Yapı ve Güzel İnsanı ile İLÇE OLMAYA HAZIR dedi.

Festival’in ilk gününde Çandarlı Belediyesi’nin toplu açılış töreni geceye damgasını vurdu. Restore Edilen Tarihi Çandarlı Yağ Fabrikası, Etnografya Sergi Salonuna dönüştürülen Tarihi Çandarlı Hamamı ve Tarihi Şadırvan başta olmak üzere Sosyal Etkinlik Merkezi, Gasilhane ve 9 Park’ın toplu açılışı yapıldı.

Toplu açılış törenini takiben 16. Çandarlı Kültür ve Sanat Festivali’nin ilk gününde İsmail Özkan sahne aldı. Çandarlı Halkı, İsmail Özkan’ın muhteşem performansı ile gece boyunca eğlendi.

100.000 Çipura Yavrusu

Çandarlı Kültür ve Sanat Festivali 2.gününde de coşkuyla devam etti. Gündüz etkinlikleri kapsamında Çandarlı Belediyesi’nin doğasına sahip çıktığını “Körfez Sualtı Temizliği ve Körfeze Balık Yavrusu Bırakma” etkinlikleri ile gösterdi. Akvatek şirketi işbirliğinde Çandarlı Körfezi’ne 100.000 Çipura Yavrusu bırakıldı. Halkın yoğun katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte Çandarlı Belediye Başkanı Ahmet Dağdelen, denizimize bıraktığımız 100.000 çipura yavrusunun yüz binler ve milyonlar olmasını umduğunu belirterek çevreye duyarlı vatandaşlara teşekkür etti.

Çandarlı’da Mustafa Ceceli Rüzgarı Esti

Ünlü şarkıcı Mustafa Ceceli 16. Çandarlı Kültür ve Sanat Festivali’nde muhteşem bir konser verdi. Mustafa Ceceli konser süresince hayranlarına unutulmaz anlar yaşattı. Çandarlı Belediyesi Spor Tesislerinde gerçekleşen konseri 15.000’nin üzerinde seyirci izledi. Sahneye son albümündeki “ES” isimli şarkısıyla çıkan Mustafa Ceceli en sevilen şarkılarını Çandarlılar için seslendirdi.

Ak Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın da katılımları ile Yelken Gösterileri Çandarlı Körfezi’nde düzenlendi. Çandarlı’nın sert rüzgarlarında eğitim alan optimist kursiyer öğrenciler, festivalde hünerlerini sergilediler. Vatandaşların hayran kaldığı minikler, gösteri sonrasında hediyelerini Çandarlı Belediye Başkanı Ahmet Dağdelen’den aldılar.

Göksel Konseri Muhteşem Final

Göksel, sevilen şarkıları ile festivalin son gününde Çandarlıları coşturdu. Hayranlarının yoğun ilgisi ile karşılaşan Göksel, konserine “Acıyor” isimli parçasıyla başladı. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Göksel ve ekip arkadaşları, Çandarlıları coşturdu. Çandarlı Belediye Başkanı Ahmet Dağdelen konserin sonunda Göksel’e plaket verdi. Çandarlı Belediye Başkanı Ahmet Dağdelen plaket verir iken bu sene düzenlenen festivalde sahne alan sanatçıların halk oylaması ile seçildiğini belirtti. Bu sebep ile Göksel’i başarısından dolayı tebrik etti. Göksel ise Ahmet Dağdelen’in konuşmasına istinaden sizin gibi beni de seçen Çandarlılara teşekkür ediyorum dedi.

İzmir’in kuzeyinde tarihi yarımada üzerindeki muhteşem doğasını kültür ve sanat etkinlikleri ile birleştiren Çandarlı, bu yıl da festival süresince kültürel ve sanatsal etkinlikler ile Çandarlı Halkını ve Çandarlı’yı Sevenleri büyüledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı