EtkinliklerHaberlerMagazin

AZIMUT 45 ve 60 Türkiye’de ilk kez TÜYAP Boat Show’da

Azimut’un dünya lansmanını sektörün en prestijli fuarı Genoa Boat Show’da gerçekleştirdiği Barca dell’Anno ödüllü Azimut 45 ve markanın en yeni motoryatlarından biri olan Azimut 60 Tüyap Boat Show’da görücüye çıkıyor.

Sirena Marine 2006 yılından bu yana motoryat sektörünün lideri Azimut-Benetti Grubu ile gerçekleştirdiği anlaşma çerçevesinde Azimut motoryatlarının Türkiye’deki tek distribütörü olmanın yanısıra Azimut 40 S ve 40 F modellerinin üretimini de gerçekleştiriyor. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en çok tercih edilen motoryat markası olan Azimut koleksiyonuna eklediği yeni modellerle farklı istek ve ihtiyaçlara çözüm üretmeye devam ediyor.

Azimut, 18-25 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen İstanbul Boat Show’a Türkiye’de üretilen 40 S, sınıfında lider Azimut 53 ve en yeni iki modeli olan Barca dell’Anno ödüllü Azimut 45 ve Azimut 60 ile katılıyor.

Azimut 45 - TÜYAP Boat Show 2012
Azimut 45 - TÜYAP Boat Show 2012

Yılın Teknesi Azimut Standı’nda

Genoa Boat Show’da, Vela e Motore dergisi tarafından 2011 Yılının Teknesi seçilen Azimut 45, modüler flybridge’i, 2 ya da 3 kabin opsiyonu, 3.2 metre uzunluğundaki mutfağı ve geniş olduğu kadar da etkileyici bir panoramaya sahip olan VIP kabiniyle yeni sezonun yükselen yıldızı olacağının işaretini veriyor.

Sınıfındaki en avantajlı model olan Azimut 45, tasarım, fonksiyonellik ve teknik özellikler bakımından sektöre yeni bir soluk kazandırıyor. Ar-ge çalışmalarından yola çıkılarak hazırlanan yatta önceki modellere göre farklı bir yaşam alanı konsepti sunuluyor. Güverte altındaki alanın işlevsel kullanımı, küçük kamaranın innovatif konumu, 2 ya da 3 odalı olacak şekilde iki alternatifle sunulan kabin kullanımı ve merkezi VIP kabini geniş bir yaşam alanı vaat ediyor.

Dış tasarım ve konseptinin Stefano Righini, iç tasarımının ise Carlo Galeazzi tarafından gerçekleştirildiği Azimut 45 geniş flybridge’i ile dikkat çekiyor. 12 m²’den daha geniş olan alan birkaç minik düzenlemeyle; yemek masası ve oturma alanının olduğu küçük bir yemek odasından güneşlenme verandasına dönüşebiliyor. Dönüşebilir eşyaların kullanımı ise, klasik eşyaların kullanımına kıyasla toplam oranı %25 oranında düşürüyor. Flybridge’te aynı anda 10 kişi denizin tadını çıkarabiliyor.

Azimut 45 - TÜYAP Boat Show 2012
Azimut 45 - Salon

Şaft drive’a sahip 2X485 mhp’lik Cummins motorları, Azimut 45’in azami hızının 32 knot’a ulaşmasını sağlıyor. B sınıfı reytinge sahip tekne 12 kişiyi taşıyabiliyor. Kolay kavrama ve kolay yanaşma opsiyonları, dümen hakimiyetini kolaylaştırıyor. Kolay kavrama hatasız rota doğrulamalarını, kolay yanaşma ise kolayca kullanılabilen joystick yardımıyla yanaşma manevralarının doğru bir şekilde, deniz ve rüzgar şartlarından etkilenmeksizin yapılmasını sağlıyor. Bu özellikler, az kişiyle, yardıma çok fazla ihtiyaç duymadan teknenin keyfini çıkarmaya olanak tanıyor. Ayrıca teknenin tüm fonksiyonları kolay cruising sistemiyle monitörden takip edilebiliyor.

Azimut 45 - TÜYAP Boat Show 2012
Azimut 45 - TÜYAP Boat Show 2012

Azimut 60 akılcı çözümleriyle teknede özel hayatı mümkün kılıyor

İlk bakışta dış özellikleri ve tasarımıyla dikkat çeken Azimut 60, tekne içinde özel hayatı mümkün kılan akıllı çözümleri ve tarz sahibi tasarım detaylarıyla göz dolduruyor.
Reflektif cam kullanımı, aerodinamikle buluşan ince ve zarif hatlarıyla göz kamaştıran Azimut 60, kategorisindeki en geniş kokpit ve flybridge’e sahip teknelerden biri. Açılır-kapanır tavanlı güverte, en sıcak zamanlarda bile güzel havanın ve denizin keyfini çıkarmanızı sağlıyor. 60, güverte ve havuzluk genişliğiyle daha ferah ve konforlu bir deneyim sunuyor.

Azimut 60 - TÜYAP Boat Show 2012
Azimut 60- TÜYAP Boat Show 2012

Elegan ve sofistike çizgiler alt güvertede de konfor ve ferahlık duygusuyla buluşuyor. Kullanılan özgün mobilya ve aksesuarlar, bal ve krem rengi gölgelendirmeleriyle aydınlık bir kontrast oluşturan meşe kaplamalarla tamamlanıyor. Teknedeki her odada denizle olan bağlantı devam ediyor. Yaşam alanını maksimize etmek için 45 derecelik açıyla tasarlanan ana kabinde çift kişilik yatak bulunuyor. Kabinden motor odasıyla ayrılan banyoda ise ses izolasyonu ve rahatlık hissi ön plana çıkıyor.

Dahası banyolu kabini sayesinde mürettebat da, tekne sahipleri ve misafirleri kadar rahat bir yolculuk yapabiliyor. Mürettebat kabin girişinin kıç aynada olması ise tekne sahibi ve misafirlerinin mahremiyetini mümkün kılıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı