Pazartesi , Ağustos 19 2019

Büyükçekmece’de Marina İstanbul rüzgarı…

Büyükçekmece’ye Marina İstanbul geliyor… İstanbul’un en büyük marinalarından biri olacak olan Marina İstanbul, Büyükçekmece’ye daha da değer katmaya hazırlanıyor. Yat Kulübü, yüzme havuzu , tenis kortları , fitness salonu , yelken okulu , optimist okulu , restoran&kafeleri , açık hava sineması , alışveriş imkanları ile Büyükçekmece halkına 2013 yazında çok yönlü hizmet verecek.

Büyükçekmece İstanbul’un en temiz ve en düzenli sahil şeridine sahiptir. Gecekonduya geçit vermeyen tek ilçe olan Büyükçekmece, özellikle bahar ve yaz sezonlarında doyumsuz bir sahil manzarasına sahiptir.Eşsiz görünümüyle bölge halkının ilgi odağı olmuştur.

Özellikle sosyal hayatı ilegöz önünde olan Büyükçekmece; Kordonboyu ve Kültürpark gibi gezi- eğlence yerleri, Kanuni Sultan Süleyman Külliyesi gibi tarihi mekanı, Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali ve Ramazan Eğlenceleri gibi halka açık etkinlikleri ile cazibe merkezi olmaya devam etmektedir.

Bugüne kadar hepimizin şahit olduğu gibi, Marina yatırımı yapılan her bölge gelişir ve zenginleşir.Büyükçekmece halkı ve esnafı şimdiden marinanın bölgeye katacağı değerden, sağlayacağı istihdamdan ve arttıracağı sosyal olanaklardan dolayı çok mutlu olduklarını ve marina açılışını sabırsızlıkla beklediklerini ifade ettiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

The New York Times Travel Show

ABD’nin kültür başkenti New York’ta düzenlenen ve Kuzey Amerika kıtasının en büyük seyahat fuarı olan “The …