Etkinlikler

Gemi İşletme ve Brokerlik Kursu

Pîrî Reis Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (PÜSEM) ve Gemi Brokerleri Derneği, müşterek eğitimler vermek üzere, 10 Temmuz 2013 tarihinde imzaladıkları protokol gereğince, ilk olarak 09 Eylül 2013 tarihinde “Gemi İşletme ve Brokerlik Eğitimi”ni başlatacaklardır.

Eğitim programımız, yurt dışında bu tip eğitim veren kurumların eğitim programları ile sektörün eleman ihtiyacı ve ülkemizin gerçekleri dikkate alınarak, evrensel, ancak ulusal mevzuatı ihmal etmeyen bir eğitim programı olarak hazırlanmıştır. Dersler, gerek Üniversitemiz ve gerekse Derneğin deneyimli ve seçkin eğitmenleri tarafından, Gemi Brokerleri Derneği’nin merkez binasında verilecektir.

Verilecek olan eğitim, toplamda 168 Ders/Saat süreli olacak ve aşağıdaki konuları kapsayacaktır;

• Gemi ve Deniz Taşımacılığı

• Deniz Hukuku

• Deniz Sigortaları

• Deniz Taşımacılığında Taraflar ve Ticari İlişkileri
• Deniz Taşımacılığında kullanılan Dokümanlar

• Liman İşlemleri

• Deniz Taşımacılığı Ekonomisi

• Gemi Kiralama Sözleşmeleri

Kurs, çalışanların mesai saatleri haricinde verilebilecek şekilde planlanmış olup, haftada 3 gün, 9-12 ders saati ile toplam 168 Ders/Saat olarak 4,5 ay sürecektir.

Eğitim süresi sonunda sınav yapılacak, sınavda başarılı olan kursiyerlere Piri Reis Üniversitesi Rektörlüğü ve Gemi Brokerleri Derneği tarafından Türkçe ve İngilizce sertifika verilecek; başarılı olamayan kursiyerlere ise eğitime katılım sertifikası verilecektir. Sınav ve eğitimler, bu alanda yurt dışında eğitim veren kurum ve enstitülerin sınavlarında başarılı olunacak şekilde düzenlenmiş olup, katılımcıların yurt içi ve yurt dışından sertifika almalarına imkân sağlanmış olacaktır.

“Gemi İşletme ve Brokerlik Eğitimi” kurs kontenjanı 25 kursiyer olup, eğitim ücreti, kar amacı gütmeden mümkün olan en düşük seviyede tutularak, KDV Dâhil 3.300 TL olarak belirlenmiştir. Peşin ödemelerde %10 indirim yapılmaktadır. Ayrıca, Gemi Brokerleri Derneği üyelerine %10 daha indirim sağlanacaktır.

“Gemi İşletme ve Brokerlik Eğitimi”ne katılmak isteyenler, kayıt ve detaylı bilgi için http://www.pusem.com/iletisim/ veya http://www.gbdacademy.com linklerinden temasa geçebilirler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı