EtkinliklerHaberlerMagazinManşet

M/Y Kaiser, 500GT-1299GT Kategorisinde En İyi Yat Ödülünü Aldı

Dünya Süperyat ödülleri gecesinde, 500 GT-1,299 GT Motoryat kategorisi ödülünü, Abeking & Rasmussen tersanesinde üretilen M/Y Kaiser isimli yat aldı. RMK Marine sponsorluğundaki ödülü, Koç Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Rahmi Koç takdim etti. Kaiser’in Türkiye’deki yönetimini yürüten NIS Yatçılık firmasının sahibi İhsan Küçükünsal da davetliler arasındaydı.

60metre uzunluğunda ve 10,70metre eninde olan Kaiser, 2X1400KW CAT Makine ile 16 Knot maximum sürate ulaşabiliyor. Lacivert rengi ve modern görünümü ile geçtiğimiz yıl denize indikten sonra ilk geldiği yer olan Bodrum’un ardından Akdeniz turuna çıkan Kaiser’in dış tasarımı Donald Starkey, iç tasarımı ise ünlü Bannenberg Rowell Design firmasına ait. Abeking & Rasmussen tersanesinde üretilen yat 2011 yaz başlarında sahibine teslim edilmişti.

15 mürettebatın görev aldığı bu süper yatta, her türlü konfor mevcut. Geniş bir salona ihtişamlı bir yemek bölümünün eşlik ettiği Kaiser, 5 Kabine sahip. Yatın sahibine ait olan master kabinde ayrıca bir çalışma odası da bulunuyor. Yatın üst bölümündeki, multimedya donanımlı geniş dinlenme odası, sinema salonu olarak da kullanılıyor. Yatın her bölümünden kablosuz olarak touchpadler ile kumanda edilebilen multimedya sistemi ile, arşivdeki film ve müziklerin keyfini çıkartmak mümkün. Ayrıca aynı sistemle, aydınlatmalar, hostes çağırma, stor perdelerin açılıp kapanması ve benzeri bir çok işlem yapılabiliyor. Yatta spor salonu, jakuzi, sauna, geniş bir güneşlenme güvertesi de mevcut. Yatın 15 kişilik mürettebatı için, misafirlerden ayrı olarak tasarlanan bölüm ise her türlü konfora sahip.

Kaiser’in garajında 2 adet 10 metre boyunda tender bulunuyor. Bunlardan biri günlük ihtiyaçları karşılamak için kullanılan jet motorlu bir bot, diğeri ise Kaiser için özel olarak üretilen bir limuzin tender. İki adet 260 hp’lik SeaDoo jet ski, yatın baş kısmında bulunan vinç yardımı ile denize indirilebiliyor. Dalış, su kayağı gibi su sporları için gerekli tüm malzeme Kaiser envanterinde mevcut.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı