EtkinliklerHaberler

Marmara Yat Rallisi Myra’nın Yeni Gözdesi : MARİNA İSTANBUL

2012 senesi itibari ile Marina İstanbul’un ana sponsorluğunu üstlendiğiMAYRA’nin detayları belli oldu. MAYRA 2012 (Marmara Yat Rallisi) 11 Haziran ve 20 Haziran 2012 tarihleri arasında Marmara Açıkdeniz Yat Kulübü tarafından 15. kez gerçekleştirilecek ve Marmara denizinin limanları toplu gezi kavramında yatçılarımıza tanıtılacaktır. Ralli İTÜ Denizcilik Fakültesi Tuzla yerleşkesinin limanından başlayarak sırasıyla Yalova, Trilye, Kurşunlu, Erdek, Paşalimanı, Marmara Adası limanlarına uğradıktan sonra final seremonisinin yapılacağı Müreftelimanında sona erecektir. Gezi sırasında limanların yanı sıra ziyaret edilen limanların civarlarındaki ilgi çeken yerler de görülecektir. Bu kapsamda tarihi kent İznik ve Gelibolu yarımadası da ziyaret programındadır. Ralli programı aşağıdaki gibidir:

11 Haziran 2012 Tuzla (Ralli başlangıcı)
12 Haziran 2012 Yalova
13 Haziran 2012 Yalova (İznik gezisi)
14 Haziran 2012 Trilye
15 Haziran 2012 Kurşunlu
16 Haziran 2012 Marmara adası
17 Haziran 2012 Paşalimanı, Erdek Düzler mevkii
18 Haziran 2012 Mürefte (Ralli sonu)
19 Haziran 2012 Mürefte (Gelibolu gezisi)

Genellikle İstanbullu yatların katıldığı bu ralliye bu kez 4 yabancı yat eşlik edecektir. Geziye katılacak yat sayısı 17, yatçı sayısı da 46 olarak belirlenmiştir. Yatçılar Marmara limanlarını ve çevrelerini tanıyacaklar, birlikte gezerek denizcilik deneyimlerini paylaşacaklardır.

MAYRA 2012 çeşitli kuruluşlar ve Marmara deniziçevresinde faaliyette olan yelken kulüplerince desteklenmektedir. Marmara Açıkdeniz Yelken Kulübünün düzenlediği MAYRA 2012’ye destek veren yelken kulüplerini ziyaret programı sırasıyla şöyledir:

İTÜ Denizcilik Fakültesi Yelken Kulübü
Bursa Yelken Kulübü
Bandırma ve Erdek Yelken Kulübü

Bu 15. kez gerçekleştirilecek MAYRAyapılan uzun süreli bir protokol ile İstanbul’un Büyükçekmece’deki yeni marinası MARİNA İSTANBUL’unana sponsorluğu ile desteklenmiştir.

MAYRA Marmara Yat Rallisi’ne ev sahipliği yapan Marina İstanbul, açılışına çok az kaldığını ve önümüzdeki aylarda sektöre tam hızgireceğini bizlere böylece kanıtlamış oluyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı