EtkinliklerHaberlerMagazin

Mavi Paylaşım Sualtı Sporları ve Bilimleri Toplantısı’2013

Amatör Fotoğraf Yarışması

3 – 5 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan 11. Mavi Paylaşım Sualtı Sporları ve Bilimleri Toplantısı çerçevesinde amatör fotoğrafçılara yönelik bir fotoğraf yarışması düzenlenecektir.

YARIŞMA TEMASI: SUALTINDA YAŞAM

Bu tema doğrultusunda geniş açı, makro farkı gözetmeksizin katılımcılar yarışmaya katılabilir. Yarışma katılım koşulları aşağıda belirtilmiştir.
Jüri değerlendirmesi sonrası ödül almaya hak kazanan eserler 4 Mayıs 2013 tarihinde
“11. Mavi Paylaşım Sualtı Sporları ve Bilimleri Toplantısı “ sırasında yapılacak “Sualtı Görüntüleme” paneli sonrasında açıklanacak ve http://mavipaylasim.com sayfasında yayınlanacaktır.

davetiye_on

Fotoğraf Yarışması Katılım Koşullar;

1. Yarışmaya amatör fotoğrafçılar katılabilir ve katılım ücretsizdir.
2. Yarışmada ödül alan ve sergilenen eserlerin her türlü telif, yayın, kullanım ve sergilenme hakkı, eser sahibi ile birlikte Kocaeli Üniversitesi Sualtı Topluluğu’na aittir.
3. Ödül alan ve sergilenen eserler Kocaeli Üniversitesi Sualtı Topluluğu tarafından kitap, dergi, broşür, afiş ve benzeri basılı yayınlarda orijinaline sadık kalarak fotoğrafçı adı belirtilmek koşulu ile kullanılabilir.
4. Bir katılımcı, sualtında yaşam temalı en fazla üç fotoğraf ile yarışmaya katılabilir.
5. Ödül alan veya sergilenmeye değer bulunan eserler yarışma sonrasında orijinaline sadık kalarak sergilenecektir. Katılımcılara sergileme için herhangi bir telif ödenmeyecektir. Eser sahiplerine sergileme hakkında bilgi verilecektir.
6. Katılımcılar fotoğrafın çekildiği makine ve yeri belirtmek zorundadırlar.
7. Fotoğraflar JPEG formatında ve minimum 6 MP boyutunda gönderilmelidir.
8. Fotoğrafın orijinalini ve ana temasını bozmayacak şekilde en fazla % 20 krop ve dijital müdahale yapılabilir.
9. Katılım koşullarına uymayan bir başvuru tespit edilmesi durumunda değerlendirilmeye alınmayacaktır.
10. Yarışmaya katılım formu ve fotoğraf gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve yarışma katılım koşullarını kabul etmiş sayılırlar.

Eserlerin Gönderilmesi:

Fotoğraflar bu adresten online olarak gönderilecektir. Ayrıca katılım başvuru formu da fotoğraflarla birlikte aynı adrese göndermelidir.

Son Başvuru Tarihi 20. Nisan 2013

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı