EtkinliklerHaberlerManşet

NIS Yatçılık, Kaiser ile Dünya Süperyat Ödüllerinde Podyumdaydı

Dünya Süperyat Ödülleri’nde yılın motoryatı Tango, yılın yelkenlisi Vertigo olurken, RMK Marine ile Çizgi Yacht ise üç dalda jüri özel ödülüne layık bulundu.

Bunun yanı sıra, Dünya Süperyat Ödülleri gecesinde, kendi kategorisinde en iyi yat ödülü alan 60 metrelik Kaiser’in Türkiye yönetimini yürüten NIS Yatçılık firmasının yöneticileri de davetliler arasındaydı. Törende, RMK Marine ve Koç Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Rahmi Koç tarafından, Kaiser’in sahibine ödül verilmesi sırasında, NIS Yatçılık’ın sahibi İhsan Küçükünsal’da podyumdaydı. Ödül töreninin hemen ardından DenizMagazin.com’a yaptığı açıklamada İhsan Küçükünsal “Sektörün en prestijli ödüllerinden birini alan Kaiser’in yönetiminde bulunan bir Türk firması olarak gurur duyuyoruz” dedi.

İhsan Küçükünsal,  “Firmamızın çalışmaları sayesinde Kaiser yazın büyük bir bölümünü Bodrum’da geçiriyor. Süperyatlar için yeni bir destinasyon olan Bodrum, çok yakın gelecekte yapılan yatırımlar ve alt yapının gelişmesi ile çok daha popüler olacak. Şu anda dünyanın en popüler süper ve megayat destinasyonu olan Fransa sahilleri, kapasite olarak sektörü kaldıramaz hale gelmiş durumda. Yatlar istedikleri hizmeti alamıyorlar. Bu da yat sahiplerini ve management firmalarını, ister istemez yeni destinasyon arayışına sevk ediyor. Bodrum, konumu, berrak denizi, demirlemeye müsait koyları açısından en şanslı adaylar arasında. Özellikle altyapı hizmetlerinin artması ve servis sağlayıcıların, kalite konusuna daha fazla özen göstermesi bu süreci hızlandıracaktır. Yarımada’ya yapılan mevcut yatırımlar da Bodrum’un hızla geliştiğinin göstergesi durumunda. ASTAŞ firmasının Mandarin Oriental ile yaptığı residence yatırımı, Yalıkavak Palmarin’in Billionaire Club girişimi, D-Marin’in Marina yatırımları, butik otel yatırımlarının çoğalması ve bunlar gibi daha bir çok girişim, Bodrum’un yakın gelecekte Porto Cervo, Saint Tropez gibi rakipleri ile rahatlıkla boy ölçüşebileceğini gösteriyor. Bu yatırım haberleri süper ve megayat sahiplerinin ilgisini Bodrum üzerine odaklamaya başladı bile” diyerek sözlerine devam etti.

Bodrum sahillerinin diğer popüler yerlerden hiç bir farkı olmadığını, sadece daha iyi pazarlama, tanıtım, servis kalitesinin ve kaliteli yatırımların artmasıyla pastadan alınan payın kolaylıkla artabileceğini söyleyen İhsan Küçükünsal, süperyatların yanaşabileceği, kışlayabileceği marina ve çekek yerlerinin artmasıyla, bu yatların Bodrum’da konaklama süresinin artacağını, bunun da hizmet sağlayıcı firmaların servis kalitesinin artmasına yol açacağını sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı