EtkinliklerManşet

Panasonic’in çevreci eğitim programı “Okulumuz Yeşil” ile Kadıköy Belediyesi el ele

Panasonic, “Okulumuz Yeşil” programı kapsamında Kadıköy Belediyesi ile işbirliği kurarak 5 okulu daha projeye dahil etti. Böylelikle ulaşmak istenilen hedeflerin de üzerine çıkılarak çevre bilinci eğitimi yaklaşık 35.000 öğrenciye ulaştırılmış olacak.

Kuruluşunun 100. yılına denk gelen 2018 itibariyle elektronik sektöründe dünyanın bir numaralı çevreci inovasyon şirketi olmayı hedefleyen Panasonic’in, çevreci bir sivil toplum kuruluşu olan FEE (Çevresel Eğitim Vakfı) ile birlikte geliştirdiği “Okulumuz Yeşil” eğitim programı, iklim değişikliği ve gezegenin korunma yollarına dair kolay ve eğlenceli bir öğrenim olanağını ilköğretim öğrencilerine sunuyor.

Kadıköy Belediyesi ise iklim değişikliği ile mücadele etmek, enerji ve su verimliliğini ile yenilenebilir enerji kaynaklarını desteklemek, sürdürülebilir kentsel planlama çalışmaları gerçekleştirmek konularında yoğun çalışmalarda bulunuyor. Bu yıl Kadıköy Belediyesi, çalışmalarının kapsamını genişletmek için Panasonic “Okulumuz Yeşil” programına dahil olarak diğer belediyelere örnek teşkil edecek önemli bir adım atmış oldu. Tamamı Panasonic tarafından temin edilen eğlenceli ve eğitici materyallerin kullanıldığı program kapsamında, Kadıköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, 11 Ocak’ta Kadıköy Belediye Başkanlığı Brifing Salonu’nda hem yetkililerin hem de öğrencilerin katılımıyla proje bilgilendirme eğitimi ve AEEE (Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyalar) konusunda bir toplantı düzenleyerek projeye başladı.

okulumuz-yesil-egitimi-2

Panasonic Türkiye Genel Müdürü Ahmet Telatar, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Panasonic’in çevre sorumluluğuna dair belirlediği hedefler kapsamında biz de Panasonic Türkiye olarak yerel bazda bu vaatlerin uygulanması için çalışıyoruz. 2011 yılı içerisinde, Avrupa çapında uygulanan ‘Kids School – Eco Learning’ programını Türkiye’de ‘Okulumuz Yeşil’ adıyla başlattık. Yaşları 7 ila 11 arasında değişen ilköğretim çağındaki çocuklara yönelik çevreci bir eğitim sunulan bu program dahilinde şimdiye kadar dünya çapında yaklaşık 140.000 öğrenci eğitim aldı. Bu projemizi şu an İstanbul, Balıkesir, Antalya ve Gaziantep illerindeki bazı okullarda gerçekleştiriyoruz. Çevreye duyarlı bir belediye olan Kadıköy Belediyesi’nin de bu programa katılımıyla hedeflediğimiz öğrenci sayısının üzerine çıkarak toplamda 35.000 öğrenciye ulaşacağız. Bu anlamlı projeye Panasonic olarak destek vermekten çok mutluyuz. Dünyamızın ender güzelliklerinin ve en önemlisi çevrenin korunması konusunda sergilediğimiz küresel seferberlik kapsamında yeni projeler düzenlemeyi ve ‘Okulumuz Yeşil’ programını genişletmeyi sürdüreceğiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı