EtkinliklerHaberlerMagazin

Türk Yatçılık Sektörünün Temsilcileri Dünya Süperyat Ödüleri Gecesinde Sponsor Olarak Boy Gösterdi

Dünya Süperyat Ödülleri, sektörü en etkin ve saygın organizasyonlarından birisi olması dolayısı ile sponsor firmaların farkındalık sağlamaları açısından önemli bir etkinliktir. Sponsorların, firma vizyonlarını sektöre iletebilmeleri ve önde gelen temsilcilerine kendilerini ifade edebilmelerine olanak sağlayan, Dünya Süperyat Ödülleri’nde bu yıl Türk sponsorların çoğunlukta olması, Türk Yat Sektörü’nün artık pazarda önemli bir oyuncu olduğunun göstergesi gibiydi. Sponsorlar, muhteşem bir ortamda misafirlerini ağırlamak için benzersiz olanaklar elde ederlerken, süperyat sahipleri ve dünya yatçılık endüstrisinin temel oyuncuları ile aynı ortamı, ev sahibi sıfatı ile paylaşmanın haklı gururunu yaşadılar.

Dünya Süper Yat Ödülleri
Bacarrat tarafından tasarlanan Neptün Heykelleri

Dünya süperyat endüstrisinin en prestijli yayını olarak kabul edilen İngiliz Boat International Dergisi’nin CEO’su Tony Harris, World Superyacht Awards’un bu yıl Türkiye’de yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Türkler’in süperyat sektöründe önemli bir yere geldiğinin altını çizdi. Harris, Proteksan Turquoise adına Mehmet Karabeyoğlu’na, RMK ve Koç Grubu adına Rahmi Koç’a sık sık teşekkür ederek övgülerini belirtti.

Proteksan Turquoise ve RMK Marine altın sponsorluğunda düzenlenen organizasyonda gümüş sponsor, yat sektörünün önde gelen firmalarından Camper & Nicholson oldu. Baccarat, Terra Moretti, Alloy Yachts, Clyde & Co, Perini Navi, ANT, DSV Yachts, Porto Montonegro, Tansu Yacht Design firmaları da ödül sponsorlarıydı.

Haremlique, Setur Marinaları, Armaggan, Alen Yacht firmaları ise organizasyonda, kültür programları vb etkinliklerde katkıda bulunan sponsorlar olarak yer aldılar.

İngiltere’nin en tanınan yüzü olan Natasha Kaplinsky’nin sunuculuğunu üstlendiği Dünya Süperyat Ödülleri gala gecesine, özel davetli 600 kişi, katıldı. Davetliler arasında süperyat sahipleri, süperyat endüstrisinin önde gelen üyeleri, tasarımcılar, uluslararası yelken yarışçıları ve dünyaca ünlü isimlerin yanı sıra 17 kişilik jüri de vardı. 17 kişilik jürinin 15’i süperyat sahibi, kalan 2’si de endüstrinin önde gelen isimlerinden seçilmişti.

Dünya Süperyat Ödüllerinin Jüri listesi şu isimlerden oluştu:

Eric Benson 49.8m MY Satori (Sahibi)
Raffaele Costa AKA “Captain Magic” 53.8m MY Sea Force One (Sahibi)
Alan Dabbiere Former 34.95m MY Constance (Sahibi)
Thomas Haffa 38.5m MY 4H (Sahibi)
Hani Jabsheh 42.6m MY Hana (Sahibi)
Kevin Jaffé 37.8m MY Marama (Sahibi)
Henk Koster 48.35m MY Grace (Sahibi)
Lord Irvine Laidlaw 55.6m MY Lady Christine ve 25.23m SY Highland Fling (Sahibi)
Mira Mikati 36.6m MY Mylo (Sahibi)
Debra Reuben 73.5m MY Siren (Sahibi)
Dame Gail Ronson 37.3m MY G-Force (Sahibi)
Edoardo Tabacchi 60m MY Blue Eyes (Sahibi)
Paola Trifiró 50m SY Zefira (Sahibi)
Sebastian Vibe-Petersen 54m SY Parsifal III (Sahibi)
Marco Vögele 32m SY Gliss (Sahibi)
Peter A. Wilson Founding – MCM Yat Management firması ortağı
Roger Lean-Vercoe – Jüri Başkanı

 

Dünya Süperyat Ödülleri Sponsorları

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı