EtkinliklerHaberlerMagazinManşet

TÜYAP İstanbul Boat Show 2012 Kapılarını Açtı

Dünyanın karada düzenlenen en büyük ikinci Boat Show fuarı, “TÜYAP İstanbul Boat Show 2012” kapılarını ziyaretçilere 18 Şubat 2012 tarihinde saat 11 itibariyle açtı. Kapıların açılmasının ardından en hesaplısından, milyon dolarlık bütçelere kadar geniş yelpazedeki tekneler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

DenizMagazin.com | TÜYAP İstanbul Boat Show 2012

Dünyaca tanınmış 600’e yakın markanın biraraya geldiği Boat Show fuarı, 18-25 Şubat tarihleri arasında gezilebilecek. Fuarda çok sayıda lüks yatın yanı sıra, hemen her sınıf yelkenli, sörf, dalış malzemeleri, yedek parça ve sektörü ilgilendiren daha bir çok ürünü bir arada bulabiliriniz. Beylikdüzü’nde bulunan TÜYAP fuar merkezinde toplam 11  sergi salonunda, 85 bin metrekare alana kurulan Boat Show 2012, dünyanın karada düzenlenen ikinci büyük fuarı olma özelliğini de taşıyor.

DenizMagazin.com | TÜYAP İstanbul Boat Show 2012

Boat Show 2012’nin açılışında konuşan TÜYAP İcra Kurulu Başkanı Serdar Yalçın, Avrasya’nın tek çatı altında toplandığı dünyanın en büyük ikinci deniz fuarında, 34 ülkeden 600’e yakın katılımcı firma ve 500 adet farklı ölçülerde deniz aracının sergilendiğini söyledi. Türkiye’de denizcilik sektörü için bir yatırım heyecanı olduğunu belirten Yalçın, yaklaşık 3 milyar dolar mertebesinde olan denizcilik sektöründeki ticaretin, 2023 yılında 10 milyar dolara çıkmasının hedeflendiğini belirtti. TÜYAP olarak hedeflerinin ihracatın artmasına en uygun platformu hazırlamak olduğunu dile getiren Yalçın, “Beş ay gibi kısa bir sürede sektörün bugüne kadar görmediği bir tanıtım çalışması gerçekleştirerek 80 ülkeye ulaştık. Denizi artık bir lüks olarak algılamıyoruz. Deniz bir yaşam tarzıdır. Genç kitlelere, yeni nesillere denizi sevdirmeliyiz, farklı bir gelecek hazırlamalıyız” dedi.

DenizMagazin.com | TÜYAP İstanbul Boat Show 2012DenizMagazin.com | TÜYAP İstanbul Boat Show 2012DenizMagazin.com | TÜYAP İstanbul Boat Show 2012DenizMagazin.com | TÜYAP İstanbul Boat Show 2012DenizMagazin.com | TÜYAP İstanbul Boat Show 2012DenizMagazin.com | TÜYAP İstanbul Boat Show 2012

DenizMagazin.com | TÜYAP İstanbul Boat Show 2012

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı