Tarz - ModaYaşam

Gigi Hadid Tommy Hilfiger’in Küresel Marka Elçisi Oldu

PVH Corp. [NYSE: PVH] bünyesindeki Tommy Hilfiger, uluslararası üne sahip süper model Gigi Hadid’in 2016 Sonbahar sezonundan itibaren markanın kadın giyimine yönelik faaliyetlerini genişletme stratejisi ve vizyonu kapsamında Tommy Hilfiger kadın koleksiyonları için küresel marka elçisi olacağını duyurdu. Bu özel elçiliğin bir parçası olarak Tommy Hilfiger ile işbirliği yapan Hadid, ikonik Amerikalı tasarımcıyla birlikte yarattığı ilk kapsül koleksiyonunu da lanse edecek. Hadid’in modern stillere kendi yorumunu katarak Hilfiger’ın imzası olan “klasik Amerikan cool” tarzıyla buluşturduğu kapsül koleksiyonda kadın spor giyimi, ayakkabılar, saat ve gözlük gibi aksesuarlar ve yeni bir parfüm yer alacak.

İşbirliği hakkında konuşan Tommy Hilfiger, “Gigi’yi ve ailesini yıllardır tanıyorum; hem dünyanın top modellerinden biri ve hem de moda dünyasının en fazla takip edilen etkili isimlerinden biri olurken onu izlemek inanılmazdı. Gigi defilelerimizde podyuma çıkıyor ve şimdi de Tommy Hilfiger kadın giyim ve parfümünün yeni yüzü olacağı için büyük mutluluk duyuyoruz. Gigi Hadid, tam anlamıyla günümüzün ‘Tommy Kızı’; çekici ve pozitif kişiliğiyle girdiği her ortamı aydınlatıyor, stili de özgüvenli, çabasız ve cool,” dedi.

Hadid’in elçiliği, şirketin kadın giyimine yönelik faaliyetlerini küresel ölçekte genişletme stratejisinin bir yansıması; küresel ciroda zaten önemli bir payı olan tüm kadın kategorileri daha fazla büyüme için ciddi bir potansiyel taşıyor. Tommy Hilfiger kadın giyim koleksiyonları için yeni bir vizyon içeren genişleme stratejisinde tasarımı yönlendirme, mağaza tasarımları, ürün teşhiri, sunum ve iletişim gibi çeşitli unsurlar ele alınarak şık klasikleri eğlenceli ve farklı bir moda anlayışıyla buluşturan Tommy Hilfiger’ın dünyanın önde gelen erişilebilir tasarımcı markası olarak konumu pekiştiriliyor.

“Sosyal süper model” diye anılan Hadid, 21. yüzyılda mankenlik dünyasını yeniden şekillendiren ve yeni bin yılın kültüründe süper modellerin rolünü yeniden tanımlayan isimlerden biri. Sosyal medya kanallarının sahip olduğu inanılmaz erim sayesinde dünyanın her yanından takipçileriyle bağlantı kuruyor; sadece Instagram’daki takipçi sayısı 9,8 milyondan fazla olan Hadid, trend belirleyici bir stil ikonu olarak yaşam stilinden özgün kesitler paylaşıyor. Şimdiye dek Vogue, W, Harper’s Bazaar, Elle, TeenVogue, Numéro, Schön! ve CR Fashion Book gibi yayınların kapaklarında, ayrıca çeşitli müzik videolarında ve dünyanın dört bir yanında televizyon programlarında yer aldı.

“Benden bir kapsül koleksiyon tasarlamamın isteneceğini hayatta düşünemezdim; Tommy’nin bana böyle bir işbirliği teklifinde bulunması hala rüya gibi geliyor,” diyen Gigi Hadid şöyle devam etti: “Tommy Hilfiger gerçekten sevdiğim ve hayatım boyunca beğendiğim bir marka oldu; Tommy de birlikte çalışması en kolay, en keyifli insanlardan biri. Markasına, kampanyalarına ve tasarım stiline hep saygı duymuşumdur. Koleksiyonumuzun ikonik Tommy yaşam tarzını kutlama niteliğinde olduğunu düşünüyorum. Hippi şıklığı var, sportif sokak giyimi var, biraz erkeksi ama yine de feminen parçalar var, pek çok stili bir araya getirdik. Herkes koleksiyonda kendine göre parçalar bulacak.”

Koleksiyon ve parfüm kampanyalarının fotoğraf çekimleri 2016 başlarında New York kentinde gerçekleştirilecek; 2016 sonbaharında ise özel basılı, çevrimiçi ve açık hava reklamları dünya çapında lanse edilecek. Hadid’in kampanyası markanın sezon reklamları ve marka elçisi Nadal’ın yer aldığı erkek Tailored ve iç giyim kampanyasıyla birlikte yayınlanacak. Hadid, küresel işbirliğini desteklemek için dünyanın dört bir yanındaki önemli pazarlarda özel lansman etkinliklerine de katılacak ve markanın New York Moda Haftası’ndaki Hilfiger Collection defilesine çıkacak.

İlham veren popüler kültür ikonlarıyla çalışma konusunda uzun bir geçmişi olan Tommy Hilfiger ile işbirliği yapan etkileyici kadınlara şimdi Gigi Hadid de katılıyor. Bu ünlü isimler arasında Beyoncé, Kate Hudson, Charlotte Gainsbourg, Naomi Campbell, Naomi Watts ve Alexa Chung yer alırken, yakın zamanda Suki ve Immy Waterhouse ile Behati Prinsloo günümüzde “Tommy Kızı” olmayı kendi özgün stilleriyle yeniden tanımlıyorlar. Markanın defilelerinde podyuma çıkan modeller de etkileyici bir liste oluşturuyor; Kendall Jenner, Hailey Baldwin, Lizzy Jagger, Georgia May Jagger, Bella Hadid, Binx Walton ve Stella Maxwell bunlardan sadece bir kısmı.

2016 Sonbahar Hilfiger Collection ve Tommy Hilfiger spor giyim koleksiyonlarıyla birlikte Hadid imzalı kapsül koleksiyon ve parfüm dünya çapındaki Tommy Hilfiger mağazalarında, ayrıca seçkin toptan satış ortakları aracılığıyla ve online olarak tommy.com’da satılacak. Markanın dostları ve takipçileri, sosyal medyadaki konuşmalara #TOMMYXGIGI etiketini kullanarak, @TommyHilfiger ve @GigiHadid kullanıcılarını belirterek katılabilir.

MAINGigi Hadid X Tommy Hilfiger_2_1

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı