SeyahatSeyir DefteriYaşam

Porto Cervo

© Superbass CC-BY-SA-3.0 via Wikimedia Commons

Porto Cervo, 1967 yılında Prens Kerim Ağa Han ve diğer ortak kurucular tarafından kurulan Yacht Club Smeralda sayesinde yüksek sosyetenin en gözde tatil yerlerinden biri oldu. Özellikle son yıllarda yelken tutkunlarının Akdeniz’de bir araya geldiği, Mega Yatların boy gösterdiği bir arena adeta. Porto Cervo, uluslararası alanda önemli bir konum elde etmeyi için başardı, ve bölgenin sahil turizmine büyük bir ivme kazandırdı.

Porto Cervo popüler publar, restoranlar ve yatların yanı sıra, uluslararası yüksek sosyete üyelerine ve ünlü simalara her zaman rastlayabileceğiniz ayrıcalıklı bir yer olup adeta bölgenin sembolüdür. Porto Cervo, bu cennet deniz ve gece hayatının tadını çıkarmak için gelen zengin ve ünlüler tarafından tercih edilen özel bir tatil yeridir.

Rüzgar sizi, ünlü Piazzetta ve şehrin merkezindeki küçük sokaklar arasında en prestijli butiklere, kuyumculara ve lüks barlara, restoranlara doğru sürüklerken; görünüşte basit ama bölgeye uygun tipik mimari yapıdaki binaların içinde en iyi otelleri ve özel villaları görürsünüz. Tüm bu tarif edilmesi zor ortamın içinde bakışlarınız bu doğa harikaları içinde kaybolup, denizin eşsiz mavisine odaklanır. Çevresi, kuru taş duvarlar ile çevrili villalar, Akdeniz bitki örtüsünden örnekler veren peyzajı, düşük palmiye ağaçları ile tertemiz ve bakımlı bahçeleri ile hayranlık uyandırmakta.

Photo Credit. Heinz-Josef Lücking Wikimedia Common License 3.0

Porto Cervo’da iki liman bulunur. Porto Vecchio (Eski Liman), Güney-doğu tarafında ve tarihi 1960’lara uzanır. Yeni liman, uluslararası deniz trafiğini karşılamak için en güncel altyapılar ile donatılmıştır. Yazın en yoğun günlerinde tam anlamıyla paranın satın alabileceği en güzel ve en büyük yatlar sanki vitrine çıkmış gibi Porto Cervo’ya akın ederler.

Photo Credit. Heinz-Josef Lücking Wikimedia Common License 3.0

Porto Cervo Yat Kulübü, ünlü Cala di Volpe, büyük mağazalar, çok sayıda bar, gece kulübü,  lüks oteller ve restoranlar Porto Cervo’da bulabileceğiniz eğlence ve alışveriş alternatiflerini sağlarlar. Gece hayatı La Piazzetta etrafındadır. Golf severler için dünyanın en büyük golf sahalarından biri vardır. Pevero Cala di Volpe safir renkli koylar arasında yer alan, Amerikan golf sahası tasarımcılarından, Robert Trent Jones’un eseridir. Bu golf sahası çeşitli golf yazarları tarafından “Dünyanın golf oynamak için en güzel yeri” olarak görülmektedir. Cazibesi ve zorluklarına rağmen, 18 delikli Pevero nadiren kalabalıktır ve kulüp binası içinde kuyruklar olmadan maçınıza başlama imlanı verir. Kulüp lokali içinde muhteşem manzarası, geniş soyunma odaları, yüzme havuzu, bir kart odası, bar, iyi doldurulmuş bir pro-shop ve Emerald Coast’un en iyi restoranlarından biri bulunmaktadır.

Photo Credit. Heinz-Josef Lücking Wikimedia Common License 3.0
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı