Dalışa Yeni Başlayanlar

Dalışa yeni başlayacak arkadaşlardan gelen bazı soru ve cevapları sizlerle de paylaşmak istedik;

Dalış ve dalgıçlıkla ilgili biçok şey duyuyorum fakat dalgıç olmak için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ?

Dalgıç olabilmek için bir hekimden “tüplü sualtı dalışı yapmasında herhangi bir sakınca yoktur ” yazılı bir raporla size en yakın dalış merkezine giderek başvuruyorsunuz, herhangi bir dünya sualtı federasyonunun ( PADI , CMAS vb. ) ilk seviye kursuna başlayarak sualtı dünyasına merhaba diyebiliyorsunuz.

Dalış ne kadar pahalı bir spor , herkes yapabilirmi ?

Dalış hiç de sanıldığı gibi yada duyulduğu gibi pahalı bir spor değildir. Herhangi bir outdoor spor dalından veya herhangi bir hobi den bir farkı yoktur. Ayrıca dalışa başlamak için malzeme almanıza da gerek yok, çünki dalış merkezleri her öğrencisine veya dalgıcına malzeme temin etmektedir.

Dalış merkezini ve eğitmeni seçerken neye dikkat etmeliyiz ?

Dalış merkezlerini seçerken mevcut kompresörleri, tüpleri (bakım tarihleri, hidrostatik testleri) ve diğer malzemelerin uygunluğuna ve eğitmenlerin Türk ve dünya federasyonlarının eğitmenleri olmasına dikkat edilmelidir ki, alacağınız sertifika tüm dünyada geçerli olsun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

Dekomprasyon Hastalığının Oluşumundaki Etkenler

Dekomprasyon HastalığıDekompresyon HastalığıDekompresyon Hastalığının Fizyolojik MekanizmasıDekompresyon Hastalığının Fizyolojik MekanizmasıDekomprasyon Hastalığının Oluşumundaki EtkenlerDekomprasyon Hastalığının Oluşumundaki EtkenlerDekomprasyon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir