HaberlerYarışlarYelken Sporları

Arkas Bayk Cup heyecanı başlıyor!

Uzun coğrafi rotası, keyifli partileri ve sürprizleri ile Arkas Bayk Cup heyecanı başlıyor!

Arkas Bayk Cup, denizcilik sektöründe farklı alanlarda hizmet veren iki öncü firma; Arkas Holding ve Milta Bodrum Marina ana sponsorluğunda, 31 Ağustos – 2 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Yarışçıları bu yıl ilk defa bir sürpriz hediye bekliyor.

Uluslararası taşımacılık ve denizcilik sektörünün öncü kuruluşlarından Arkas Holding, içinde “deniz”i barındıran tüm alanlara katkı sağlamaktan mutluluk duyuyor. Marinacılık sektörünün lideri konumundaki Milta Bodrum Marina da denize ve denizciliğe gösterdiği destek ve başarılarıyla tanınıyor. Arkas Holding ve Milta Bodrum Marina’nın sponsorluğunda düzenlenen Arkas Bayk Cup, yarışı31 Ağustos- 2 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

Arkas BAYK Cup’ta son 2 yılın şampiyonu olan Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arkas ve ekibinin By Farr Lemon isimli teknesi, bu önemli yarışın iddialı ekiplerinden biri olmayı sürdürüyor.

Ege kıyılarını Bodrum – Kos “Dostluk” etabıyla bir araya getiren Arkas Bayk Cup; Bodrum’un uzun rüzgârlı yaz günlerinde, 3 gün sürecek yarış programında yarışçıları IRC sınıfları, IRC Kadınlar Sınıfı ve Destek Sınıflarında ağırlayacak. 30 Ağustos Perşembe günü Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi’nde yapılacak Açılış Kokteyli’nin ardından; 31 Ağustos’ta “Dostluk” etabı olarak bilinen 17 millik Bodrum- Kos rotasında yarış start alacak.

1 Eylül’de IRC sınıfları ve Kadınlar sınıfı 25 millik, Kos start-Kıstak Adası iskelede-Tavşan Burnu şamandırası sancakta-Bodrum finiş rotasında yarışırken, Destek sınıfı 17 millik, Kos start-Karaada İskelede-Tavşan Burnu şamandırası sancakta-Bodrum finiş rotasında yarışacak. 2 Eylül Pazar günü ise tüm tekneler şamandıra yarışıyla Arkas Bayk Cup mücadelesini tamamlayacaklar.
Kapanış gecelerinin görkemiyle tanınan Arkas Bayk Cup, bu yılda namına yakışır bir kapanış ve ödül töreni planladı. Gece kaldıracakları kupaları hak etmek için yarışın son gününde de kıyasıya mücadele eden ekipler, Milta Bodrum Marina lift alanında gerçekleşecek olan ödül töreninde bir araya gelecekler.

3 gün sürecek mücadeleye katılacak olan ekipler Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü veya Milta Bodrum Marina Halkla ilişkiler ile temasa geçerek detaylı tüm bilgilere ulaşabilirler.

Yarışın sürprizi Volvo C30

Bu yıl ilk defa yapılacak olan bu sürpriz kampanyayla Arkas Otomotiv, yarışmak için BAYK’a kaydını yaptıran ve yarışankişiler arasından yapılacak çekilişle bir kişiye Volvo C30 D2 1.6 dizel 2012 model otomobil hediye edecek.Sportif görünümü dikkat çekici şekilde tasarlanan C30, 1 depo ile 1.368 km’ye varan verimlilğe sahip bir araç. Özel aksesuarları ile kişisel tasarımlara bürünebilen C30, tüm Volvo araçlar gibi güvenlik konusunda ön sıralarda yer alıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı