ManşetSeyahatSeyir DefteriYaşam

Rock Restaurant – Zanzibar

Belkide dünyada denizin ortasında yükselen bir kayalığın üzerine kurulmuş tek restoranı “Rock Restaurant” . Muhteşem güzelliklere sahip Afrika’nın doğu kıyısında yer alan bir ada olan Zanzibar ‘da Michanwi Pingwe plajının  hemen önündeki bir kayalığın üzerinde inşa edilen bu restoran’da her gün taze deniz ürünleri sunulmakta. Bu restorana yüzerek ya da bir sandalla ulaşmanız mümkün. Tüm deniz ürünlerini taze olarak bulabileceğiniz bu mekana önceden rezervasyon yaptırmalısınız çünkü sadece 14 masa var.

Eğer bu muhteşem adaya yolunuz düşerse taze deniz ürünlerinin yanında Rock Retsaurant, sizin için görsel bir ziyafet de sunuyor olacak.

Zanzibar veya Zangibar, Afrika kıtasının doğusunda Tanzanya’ya bağlı iki adadan oluşan özerk yönetilen bölge. Ana ada Zangibar ve Pemba Adası adası olmak üzere iki adadan oluşan yönetsel bölgenin başkenti Stone Town’dır. Ekonomi, baharat üretimi ve turizme dayalıdır. Zanzibar asıl adı Farrokh Bulsara olan Queen grubunun solisti Freddie Mercury’nin doğum yeri olması ile de ünlüdür. Mercury , başkent Stone Town’da doğmuştur. Zangibar dünyanın önde gelen baharat üreticilerindendir.


http://www.therockrestaurantzanzibar.com/ Fotoğraflar therockrestaurantzanzibar.com sitsinden alınmıştır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı