Seyahat

Kuş yuvasında, sıradışı bir bar deneyimi.

Deniz ve havuzla çevrelenmiş yapısıyla adeta büyüleyici bir ada görünümündeki Beach & Poolside Bar; San José del Cabo, Meksika’daki Mar Adentro Hotel’de bulunuyor. Miguel Ángel Aragonés tarafından dizayn edilen barın adı, Türkçe’de “Kuş Yuvası” anlamına gelen Nidito. Adından da anlaşılacağı gibi; mimar tarafından tamamen kuş yuvası yapısı gözetilerek tasarlanmış. Aragonés’in, kuşların yuva yapışlarını gözlemleyerek aynı tekniklerle gerçekleştirdiği tasarımda, gerçek ağaçlar ve dal parçaları kullanılmış.

Bir mimari başyapıt olarak görülen bar, doğrudan havuza, denize ve oradan da otele bağlanarak misafirlerini tiyatral bir yolculuğa çıkarıyor.

Çevresindeki manzaraya ve etkileyici tasarımını vurgulamak amacıyla, iç mekanda mümkün olduğunca minimal dokunuşlarda bulunulmuş. Sandalyelerde, taburelerde, masa ve servislerde sadelik göze çarpıyor.

Işık düzeni de aynı şekilde yumuşak geçişler ve renklerle sağlanmış. Geceleri adeta göz okşayan ışık tasarımı, ahşap zeminle dans ederken misafirlerini mekanın sıradışı atmosferiyle baş başa bırakıyor.

 

Kapak Fotoğraf: Joe Fletcher

Haber Kaynağı: contemporist.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı