ManşetYarışlarYelken Sporları

Uluslararası Optimist Regatta Yarışları

Muğla’nın Bodrum ilçesinde düzenlenen 5. Uluslararası Optimist Regatta Yarışları’nda Türk sporcular, tüm kategorilerde birincilik elde etti

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) faaliyet programında yer alan ve Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi’nin ev sahipliğinde yapılan organizasyonda sporcular dört günü kapsayan yelken mücadelesinde, ikinci gün olumsuz hava şartları nedeniyle sadece bir yarış yapabildi. Son gün ise rüzgarın yetersizliği nedeniyle yarışlar iptal edildi. Denize açılıp yarışlara hazırlanan sporcular, hakem heyetinin yarışları iptal etmesiyle kıyıya dönerek yelkenlerini karaya çıkardı.

Organizasyon boyunca İçmeler mevkisinde kurulan parkurda, senior ve junior olarak iki sınıfta yarışan sporcular, ülke kupası mücadelesi dahil toplam 29 yarış yaptı.

Türkiye, Azerbaycan, Bulgaristan, Danimarka, Litvanya, Hollanda, Polonya, İsviçre, Slovakya, Tunus ve Ukrayna’dan sporcuların katıldığı yarışların ödül töreni öncesi, sporculara lokma tatlısı ikram edildi.

Senior sınıfı genel sıralamada ödül verilen ilk 10’da dokuz Türk sporcu yer alırken, Polonya’dan Filip Miloszewski dokuzuncu oldu. Senior kızlar kategorisinde birinci olan Okyanus Arıkan, senior sınıfı genel sıralama da ilk sıraya adını yazdırdı. İlk 5’e girenlere ödül verildiği junior sınıfı genel sıralaması yine Türk sporculardan oluşurken, organizasyon kapsamında “Ülke Kupası” yarışını kazanan Mustafa Can Öztuncel bu sınıfta da birincisi oldu.

Junior kızlar kategorisinde ise Firdevs Yeğin birinciliği elde etti.

Dereceye girenlere ödüllerini, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, TYF Başkanı Özlem Akdurak ile asbaşkan Ceyhun Üstüner ve Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü Başkanı Rıza Karakaya tarafından verildi. Ödül töreninde ayrıca yapılan çekilişle 15 sporcuya yelken sporunda kullanabilecekleri çeşitli hediyeler takdim edildi.

Ödül töreninde konuşan Kaymakam Yılmaz, ülke dışından gelen sporcuların gönüllü turizm elçisi olduğunu söyledi.

Kaynak: Habertürk (AA)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı