Dev AkvaryumlarSeyahatYaşam

Monterey Bay Aquarium

kıyıdan açık okyanusa kadar adım adım Kaliforniya .

1984 yılında açılan bu dev akvaryum kompleksi, dünyanın en çok çeşidini ve marin bölgesini barındırmaktadır.

Tüm Amerika’nın en büyük koruma altında olan marin bölgesinin kalbinde yer alan akvaryum, Kaliforniya kıyılarında bulunan tüm canlıları tanıtıyor.

1988 yılından beri çeşitli ödüllere imza atmış akvaryumun misyonu, kkyanusları koruma altına almayı herkese aşılamak. 425 kadrolu çalışanı ve gönüllüler ile birlikte 1000’e yakın çalışanı buluna bu dev komplekste biribirinden ilgi çekici sergiler sunuluyor.

Yosun Ormanı (Kelp Forest)

Bu üç katlı dev kule akvaryum, Kalifornia’nin meşhur iri yosun ormanlarını tanıtıyor ve bir dalgıçın gözünden bu dünyaya bakmanızı sağlıyor. Akvaryumun içinde sardunyalar, leopar köpekbalığı, kurt mürenleri gibi birçok değişik balık yaşamakta. Dünyanın ilk ve en büyük yaşayan yosun orman akvaryumu olan bu bölümde, 1,250,000 litre su ve 18 cm kalınlığında cam kullanılmış.

Kayalık Kıyıda Su Samurları (Sea Otters)

Bu bölümde tüm kaliforniya sahillerinde sadece 2500 adet kalmış ne nesli tükenmekte olan Su Samurları tanıtılmaktadır. Bu hayvanlar, dünyadaki en sık kürke sahip olan memelilerdir. 1 inç karede 1 milyon adet tüy bulunur.

Monterey Körfez Ortamı

25 metre uzunluğunda olan bu akvaryumda, köpekbalığı somon balığı, kalkan gibi balıklar yer almaktadır. Burada 4 ortam yaratılmıştır: derin resfi, kumluk deniz zemini, katmanlı resif ve iskele.
Monterey Bay Aquarium
886 Cannery Row, Monterey, California
ph +1 (831) 648-4888

Her gün 10:00 – 18:00 arası açık

www.montereybayaquarium.org


Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı