Dev AkvaryumlarSeyahatYaşam

Two Oceans Aquarium

Two Oceans Aquarium ( İki Okyanus Akvaryumu ) açılışından bu yana 3 milyon yetişkin ve 850 000 çocuk ziyaretçisiyle Afrika kıtasının en büyük su parkı olarak kabul edilmektedir. .

Dünyadaki benzerleri gibi, okyanusları ve denizleri korumak, gençleri bu konuda bilinçlendirmek, araştırmalar yapmak ve sualtı canlılarını tanıtmak kuruluşunun başlıca nedenlerindendir. Okullara düzenli olarak eğitim programları sunmakta, diğer araştırma grupları ile ortak çalışmalar yürütmektedir.

Dalgıçların ücret karşılığı dalış yapabildikleri dev akvaryumlarda eğitmenler eşliğinde köpekbalıklarını beslemek en popüler aktivitelerden biri. Dalış esnasında fotoğraf çekebileceğiniz gibi, sizin video kayıtlarınızda eğitmenler tarafından yapılıyor ve isterseniz hatıra olarak bu çekimleri alabiliyorsunuz.

Büyük beyaz köpekbalığı ile ün yapmış Güney Afrika’daki bu dev akvaryumun en popüler bölümü köpekbalıkları akvaryumu. En yeni iki köpek balığı olan “M.J” ve “EI” yerel balıkçılar tarafından yakalanmış. Ziyaretçilerin en çok sordukları soru köpek balıklarının nasıl yakalandığı, bu soruya görevliler bir kanca ve uzun bir halatla diye cevap veriyorlar. Daha sonra yakalanan köpek balıkları 6 tonluk kamyonlarla akvaryuma getiriliyor ve kendileri için hazırlanan ortama bırakılıyorlar.

Two Oceans Aquarium araştırma ekibi birçok köpek balığını yakalıyarak etiketliyorlar ve yaşamları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için onları tekrar doğal ortamlarına bırakarak etiketlerin gönderdiği sinyaller aracılığı ile uydulardan takip ediyorlar.

Tüm gün sıkılmadan gezebileceğiniz bu marin parkta dev akvaryumların ışıklandırdığı muhteşem restorantta akşam yemeği ile güne veda edebilirsiniz.

Yolu düşen olursa adres;

Dock Road
V&A Waterfront
Cape Town
South Africa

Website: www.aquarium.co.za

Hazırlayan …

İHSAN KÜÇÜKÜNSAL

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı