Etkinlikler

1.Kademe Yelken ve 1. Kademe Rüzgar Sörfü Antrenör Semineri İlanı

1.Kademe Yelken ve 1. Kademe Rüzgar Sörfü Antrenör Semineri

08 – 21 ŞUBAT 2016

ADANA

Türkiye Yelken Federasyonu 2016 yılı faaliyet programında yer alan 1.Kademe Yelken ve Rüzgar Sörfü Antrenör Kursu 08-21 Şubat 2016 tarihleri arasında Adana ilinde yapılacaktır. Kurs Temel Eğitim Programı, Özel Eğitim Programı ve Temel İlk Yardım Kursu olmak üzere 3 kısımdan oluşacaktır. Kursun Temel Eğitim Programı 08-13 Şubat 2016 tarihleri arasında, Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ nda , Özel Eğitim Programı 14-19 Şubat 2016 tarihleri arasında Adana Yelken İhtisas ve Su Sporları Kulübü’nde, Temel İlk Yardım Eğitimi 20-21 Şubat 2016 tarihleri arasında Adana Yelken İhtisas ve Su Sporları Kulübü’nde yapılacaktır. Yelken ve Rüzgar Sörfü branşlarının temel eğitim dersleri aynı olup özel eğitim dersleri farklılık göstermektedir.

Bu kurs 20 aday kapasiteli olup aşağıdaki şartları yerine getirenler başvurabilirler. Antrenör Eğitim Yönergesi ve TYF Antrenör Talimatı, gereğince adaylarda aranacak nitelikler aşağıdadır.

· En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

· Amatör Denizci Belgesi sahibi olmak,

· Yüzme bilmek,

· En az TUYEP D4 ve /veya RS 4 Öğretici Belgesine sahip olmak

· Ceza Yönetmeliğine göre bir defada altı ay veya son üç yıl içerisinde toplam bir yıl, 
yarışmalardan men veya hak mahrumiyeti cezası almamış olmak,

· Taksirli suç dışında, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı 
kötüye kullanma, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı bir suçtan veya kaçakçılık, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak, 5 yıl ve daha fazla ağır hapis veya hapis veya aynı süreye eş değer ağır para cezasıyla mahkûm edilmemiş olmak,

· Eğitim Kurulunca açılacak Antrenör Yetiştirme Kursuna katılmak ve yapılacak sınavlar sonucunda başarılı olmak.

TYF Antrenör Talimatı, Madde 5.2 gereğince Antrenör Kurs, Seminer ve Kliniklerine katılanlardan, Yönetim Kurulunun belirleyeceği Katılım Payı alınmaktadır.
 2016 yılı için bu meblağ 900.- TL olup, (Temel İlk Yardım ve Kurtarma Botu Kullanma Eğitimi dahildir) Türkiye Yelken Federasyonu Türk Ekonomi Bankası Ankara Ulus Şubesi IBAN:TR80 0003 2000 0340 0001 0011 94 numaralı hesabına ödemiş olmak, gerekmektedir.

Katılımcıların başvuruları bireysel olarak değerlendirilecek olup, detaylı kurs programının da içerisinde bulunacağı bir e-posta ile katılımların başvuruları onaylanacaktır. Bu sebepten başvuru yapan adayların başvurularının durumunu takip etmek için e-postalarını kontrol etmeleri önemle rica olunur.

Kurs ile ilgili katılımcılara TYF tarafından herhangi bir ödeme yapılmayacak, tüm masraflarını kendileri karşılayacaklardır. Kursu ve yeterlilik sınavlarını başarılı bir şekilde tamamlayan adaylara 1. Kademe Antrenör Belgesinin yanı sıra T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı Temel İlk Yardımcı Sertifikası ve TYF kurtarma botu kullanma sertifikası düzenlenir.

Yukarıdaki niteliklere uygun adayların, 1. kademe Yelken & Rüzgar Sörfü Antrenörü Yetiştirme Seminerine katılabilmek için en geç 06 Şubat 2016 tarihine kadar Ek-A Antrenör başvuru formunu egitim@tyf.org.tr adresine e-posta ile, başvuru evraklarını ise TYF- İstanbul Ofisi’ne Eğitim Departmanı dikkatine göndermeleri gerekmektedir.

Adres : TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONU Fenerbahçe Mah. Cavit Çıtak Sk. Ceritoğlu Apt. No:3 D.1 Kadıköy-İstanbul

e-Posta : egitim@tyf.org.tr

Gerekli Belgeler:

· Antrenör Başvuru Formu (Ek-A)

· Son altı ay içinde çekilmiş 6 adet renkli vesikalık fotoğraf

· Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (TC Kimlik Numarası ile)

· Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden alınacak cezaları olmadığına dair yazı(aslı)

· Amatör Denizci Belgesi fotokopisi.

· D4 veya RS4 Eğitmen/ Öğretici Belgesi fotokopisi.

· 900 TL (Temel İlk Yardım Eğitimi ve Kurtarma Botu Kullanma Eğitimi dahildir) katılım payının Türkiye Yelken Federasyonu Türk Ekonomi Bankası Ankara Ulus Şubesi IBAN:TR80 0003 2000 0340 0001 0011 94 numaralı hesabına ödenmiş olduğunu gösteren dekont.

· Yalnızca 1. Kademe Yelken ve Rüzgar Sörfü Antrenör Seminerine Katılacaklar için (Temel İlkyardım Eğitimi ve Kurtarma Botu Kullanma Eğitimi katılımı hariç) ödemeleri gereken katılım payı 550 TL: dır.

Not: Özel Eğitim Programında Denizde uygulama yapılacağından deniz ve hava koşullarına uygun kıyafeti yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı