26. Boğaziçi Kıtalararası Yarışları

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi(TMOK) tarafından ilki 1989 yılında gerçekleştirilen Boğaziçi Kıtalararası Yarışları her yıl artan bir ilgiyle devam ediyor. Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin himayesinde ve “Herkes İçin Spor” temasına uygun olarak düzenlenen yarışlar bu sene 26. yılında, 20 Temmuz 2014 tarihinde yapılacak.

“2 Kıta 1 Yarış” sloganıyla 20 Temmuz Pazar günü İstanbul boğazında gerçekleştirilecek “26. Boğaziçi Kıtalararası Yarışları”nın İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana illerinde seçme yarışları yapılacak.

Yüzücü güvenliğinin ön planda tutulması nedeni ile her yıl Yürütme Kurulu tarafından belirlenen kısıtlı katılımcı sayısına, bu yıl da kayıt günü bitmeden ulaşıldı. Bu yıl 1700’e yakın Türk yüzücü adayı ve 50 ayrı ülkeden başvuru yapan 800’ü aşkın yabancı aday olmak üzere toplam 2500’ü aşkın başvuru yapıldı.

Yarışlara katılmak için yeterlilik almak isteyen İstanbul ve çevre illerden gelecek 500’ü aşkın yüzücü adayı, 24 Mayıs Cumartesi saat 09:00-15:00 saatleri arasında TYF Tozkoparan Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılacak seçmelere katılacaktır.

Seçme yarışlarını izlemek, yüzücü adayları ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi yetkileriyle röportaj taleplerinize yanıt vermek için siz değerli basın mensubunu aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Daha fazla bilgi için: http://bogazici.olimpiyat.org.tr/

BOĞAZİÇİ KITALARARASI YARIŞLARI – İSTANBUL YÜZÜCÜ SEÇMELERİ

24 Mayıs 2014 Cumartesi, Saat: 09:00 – 15:00

TYF Tozkoparan Olimpik Yüzme Havuzu, İSTANBUL

(Adres: Tozkoparan Mah. Cevat Açıkalın Caddesi Erdemli Sokak No:4 / Güngören)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

The New York Times Travel Show

ABD’nin kültür başkenti New York’ta düzenlenen ve Kuzey Amerika kıtasının en büyük seyahat fuarı olan “The …